Arınç gibiler…

Gördük ki, hiçbiri kalıbının adamı değilmiş. İçleri Erdoğan’a haset ile doluymuş. “Erdoğan’ın bizden ne farkı var?” diye diye kıskançlık ve hasetle savruldukça savruldular.

Bülent Arınç da vefasızlar kervanına katılmış oldu. Layığını buldu.

Gördüğü tepkilerden, bilhassa Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli’nin tepkilerinden sonra istifa etmek zorunda kaldı.

Arınç artık Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi değil.

Kendisi, tevazu libasını kuşanan en kibirli adamlar listesinde bulunuyordu. Aynı tiplerden, sadece siyaset sahnesindekilerden yok, medyada da var.

Burnundan kıl aldırmayan, her şeyi bilen, en doğruyu yazan/söyleyen, kendilerini vazgeçilmez zanneden kibir abideleri…

Siyasetteki vefasızlar, aynada hep mümtaz şahsiyetlerinin parlak simasını gördükleri için Erdoğan’dan gelen biraz ilgi azalmasını, büyük hakaret kabul etmişler, “göreceksin, bizsiz yapamayacaksın” diye meydan okumuşlardır.

Medyadaki tatminsizler ise “bizi bırakamazsın, bizim desteğimiz olmadan asla başaramazsın” korosu oluşturmuşlardır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gülen'in mezarı Amerika'da mı olacak? 23 Ocak 2021 | 3.555 Okunma Gülen, Kılıçdaroğlu'na “Çilingiroğlu” diyordu… 21 Ocak 2021 | 7.612 Okunma Kobani: Yaklaşıyor yaklaşmakta olan… 16 Ocak 2021 | 1.747 Okunma Kaset: Neden Baykal gitti, Kılıçdaroğlu geldi? 14 Ocak 2021 | 4.803 Okunma Boğaziçi'nde kendini bitirenler… 09 Ocak 2021 | 1.486 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 8 yorum