Akşener mi, Kılıçdaroğlu mu yalan söylüyor?

İyi Parti’den ihraç talebi ile disipline sevk edilen Ümit Özdağ, FETÖ irtibatları iddiasından sonra bir bomba daha patlattı. İYİ Parti'nin HDP'yle ortak ana yasa taslağı hazırladığını öne sürdü.

İyi Parti’den ihraç talebi ile disipline sevk edilen Ümit Özdağ, FETÖ irtibatları iddiasından sonra bir bomba daha patlattı.

İYİ Parti'nin HDP'yle ortak ana yasa taslağı hazırladığını öne sürdü.

Cumhuriyet'ten İpek Özbey'e konuşan Özdağ,

“2018 genel seçimlerinden önce İYİ Parti’den iki kişi Akşener’in talimatı ile divandan habersiz CHP, Saadet ve HDP’lilerle birlikte oturup dört ay boyunca seçimlerin ikinci tura kalması durumunda açıklanacak bir anayasa hazırlamışlar. Ve bundan benim ancak yerel seçimlerden sonra haberim oldu." ifadelerini kullandı.

Bu konudaki haberle ilgili Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu kaynak olarak gösterilince Özdağ, Kaboğlu ile TBMM’de odasında buluşuyor ve şunu anlatıyor:

“Kaboğlu’na sordum. 'İYİ Parti; CHP, Saadet ve HDP ile birlikte bir anayasa taslağı çalışmalarına katıldı mı?', 'Evet, katıldı' cevabını verdi. Ben 'Partiyi kim temsil etti?' diye sorunca 'Önce Nuri Okutan katıldı. Sonra o hastalanınca Ahmet Erozan ile devam ettik' dedi. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP'nin ordu düşmanlığı, neyin hazırlığı? 03 Aralık 2020 | 891 Okunma FETÖ'ye en büyük ceza… 28 Kasım 2020 | 1.158 Okunma Arınç gibiler… 26 Kasım 2020 | 2.182 Okunma Bülent Arınç'a itirazımız var… 21 Kasım 2020 | 4.737 Okunma Kuva-yi Milliye imiş, hadi oradan… 19 Kasım 2020 | 788 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar