Zamanın ruhu

Çok samimi olabilir, gerçekten doğruluğuna inanabilir, heyecanın dışa vurumu da olabilir.Eyvallah, amenna! Ancak hiçbir gerekçe, hiçbir duygu Müslümanların Ayasofya’nın açılışı ...

Çok samimi olabilir, gerçekten doğruluğuna inanabilir, heyecanın dışa vurumu da olabilir.

Eyvallah, amenna!

Ancak hiçbir gerekçe, hiçbir duygu Müslümanların Ayasofya’nın açılışı nedeniyle yaşadığı huzuru ve coşkuyu lekelemenin, gölgelemenin gerekçesi olamaz.

Tam bu dönemde: Hilafet diye kapak yapmak; başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçenlerin çabasını boşa çıkarmak, azimlerini törpülemekten başka işe yaramaz.

Buna rağmen 20 yıl önce çıkmasına katkıda bulunduğum ve bazen inkıtaya uğrasa da 20 yıldır yayınlanan ‘Gerçek Hayat Dergisi’ne boğmaya kalkışmamalıyız.

Belki en iyisi sorumlu arkadaşlara ‘zamanın ruhu vardır’ diye hatırlatmada bulunup; zamanın ruhuna uygun yapılmayan her şeyin yıkıcı olacağını usulü dairesinde söylemek gerekir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çağrışımlar 09 Ağustos 2020 | 131 Okunma Malum takıma göre 07 Ağustos 2020 | 120 Okunma Zamanın ruhu 02 Ağustos 2020 | 90 Okunma Kemalizm/Atatürkçülük 31 Temmuz 2020 | 92 Okunma Şurdan-burdan 26 Temmuz 2020 | 239 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar