Zamanın ruhu

Çok samimi olabilir, gerçekten doğruluğuna inanabilir, heyecanın dışa vurumu da olabilir.Eyvallah, amenna! Ancak hiçbir gerekçe, hiçbir duygu Müslümanların Ayasofya’nın açılışı ...

Çok samimi olabilir, gerçekten doğruluğuna inanabilir, heyecanın dışa vurumu da olabilir.

Eyvallah, amenna!

Ancak hiçbir gerekçe, hiçbir duygu Müslümanların Ayasofya’nın açılışı nedeniyle yaşadığı huzuru ve coşkuyu lekelemenin, gölgelemenin gerekçesi olamaz.

Tam bu dönemde: Hilafet diye kapak yapmak; başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçenlerin çabasını boşa çıkarmak, azimlerini törpülemekten başka işe yaramaz.

Buna rağmen 20 yıl önce çıkmasına katkıda bulunduğum ve bazen inkıtaya uğrasa da 20 yıldır yayınlanan ‘Gerçek Hayat Dergisi’ne boğmaya kalkışmamalıyız.

Belki en iyisi sorumlu arkadaşlara ‘zamanın ruhu vardır’ diye hatırlatmada bulunup; zamanın ruhuna uygun yapılmayan her şeyin yıkıcı olacağını usulü dairesinde söylemek gerekir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Meral Akşener dişi bozkurt mu (Asena)- dişi tilki mi? 11 Haziran 2021 | 568 Okunma ‘Mukaddime'ce/22 Yandaş olmanın dayanılmaz ağırlığı 06 Haziran 2021 | 96 Okunma Ukala 04 Haziran 2021 | 172 Okunma Zehir nerden geliyor, uzun bir hikaye-2 30 Mayıs 2021 | 139 Okunma Zehir nerden geliyor, uzun bir hikaye 28 Mayıs 2021 | 121 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar