Yaşasın...

1 İnsanlık tarihini bir anlamda hak arama, imkan/fırsat ve nimetlerden eşit biçimde yararlanma mücadelesi olarak tanımlayabiliriz, değil mi? İnsanoğlu kimi zamanlar bu gayesine yaklaşıyor gibi olsa da çoğunlukla...

1 

İnsanlık tarihini bir anlamda hak arama, imkan/fırsat ve nimetlerden eşit biçimde yararlanma mücadelesi olarak tanımlayabiliriz, değil mi? 

İnsanoğlu kimi zamanlar bu gayesine yaklaşıyor gibi olsa da çoğunlukla söz konusu mücadele onca fedakarlığa ve ödenen bedele rağmen pek başarılı olamamıştır. 

Ancak günümüzde tarihin en geniş eşitlik platformunun oluştuğunu söyleyebiliriz. 

Bu eşitlik, akıllı telefona erişim ve kullanım sayesinde sağlanmıştır. 

Söz konusu alet, dünyanın farklı coğrafyalarında, farklı dinden, dilden insanları; değişik toplum katmanlarına mensup bireyleri kendiyle münasebet sayesinde birleştirmiş hatta aynileştirilmeyi başarmış gibidir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İlkesel olarak 18 Haziran 2021 | 39 Okunma Meral Akşener dişi bozkurt mu (Asena)- dişi tilki mi? 11 Haziran 2021 | 569 Okunma ‘Mukaddime'ce/22 Yandaş olmanın dayanılmaz ağırlığı 06 Haziran 2021 | 96 Okunma Ukala 04 Haziran 2021 | 173 Okunma Zehir nerden geliyor, uzun bir hikaye-2 30 Mayıs 2021 | 139 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar