"Şekerinin yarısı denizde…"

Büyükşehirli günlerin özellikle ilk yıllarında öylesine yoğun ve zaman tanımaksızın çalışmaya dalmıştık ki; ne zaman eski dostlarla, özellikle Çengelköylü, Üsküdarlı...

Büyükşehirli günlerin özellikle ilk yıllarında öylesine yoğun ve zaman tanımaksızın çalışmaya dalmıştık ki; ne zaman eski dostlarla, özellikle Çengelköylü, Üsküdarlı arkadaşlarla karşılaşsak onların sitemlerine maruz kalmaya başlamıştık.

Tabi ki hepsine tek tek gerekçeleri anlatırdık ama bir gün bu konuyla ilgili toptan bir cevap verelim istedik.

O günlerde Yeni Şafak Gazetesi’nde haftada bir gün yazıyordum. İşte sözünü ettiğim cevap o yazılardan biriydi; başlığı da ‘Çınaraltı’nda Şekerinin Yarısı Denizde Çay İçtiğim Günleri Özledim’ şeklindeydi.

Mesele şuydu;

Çınaraltı’nda yapılan sohbetlerin müdavimi olmanın yanında, bizatihi Çınaraltı’nda olmak ve denizle ülfet kurmayı severdim.

Bu nedenle neredeyse her gün hiç değilse bir sefer deniz kenarına oturur, bir çay söyler, çay ile beraber gelen şekeri ortadan ikiye kırar, yarısını çayıma atıp yarısını da denize atardım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Türkiye bir Cumhuriyettir” (1) 22 Kasım 2020 | 100 Okunma ‘Mukaddime'ce 1/1 doymuş ve gezmiş 15 Kasım 2020 | 107 Okunma ‘Mukaddime'ce/1 ‘Okumuşlar' 13 Kasım 2020 | 76 Okunma Deprem konutu yapmaktan daha önemli… 08 Kasım 2020 | 82 Okunma Aymazlık 06 Kasım 2020 | 60 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar