"Şekerinin yarısı denizde…"

Büyükşehirli günlerin özellikle ilk yıllarında öylesine yoğun ve zaman tanımaksızın çalışmaya dalmıştık ki; ne zaman eski dostlarla, özellikle Çengelköylü, Üsküdarlı...

Büyükşehirli günlerin özellikle ilk yıllarında öylesine yoğun ve zaman tanımaksızın çalışmaya dalmıştık ki; ne zaman eski dostlarla, özellikle Çengelköylü, Üsküdarlı arkadaşlarla karşılaşsak onların sitemlerine maruz kalmaya başlamıştık.

Tabi ki hepsine tek tek gerekçeleri anlatırdık ama bir gün bu konuyla ilgili toptan bir cevap verelim istedik.

O günlerde Yeni Şafak Gazetesi’nde haftada bir gün yazıyordum. İşte sözünü ettiğim cevap o yazılardan biriydi; başlığı da ‘Çınaraltı’nda Şekerinin Yarısı Denizde Çay İçtiğim Günleri Özledim’ şeklindeydi.

Mesele şuydu;

Çınaraltı’nda yapılan sohbetlerin müdavimi olmanın yanında, bizatihi Çınaraltı’nda olmak ve denizle ülfet kurmayı severdim.

Bu nedenle neredeyse her gün hiç değilse bir sefer deniz kenarına oturur, bir çay söyler, çay ile beraber gelen şekeri ortadan ikiye kırar, yarısını çayıma atıp yarısını da denize atardım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tam kapanma 30 Nisan 2021 | 56 Okunma CHP'nin gittikçe daha da azgınlaşması üzerine… 25 Nisan 2021 | 374 Okunma “Herkes nasibinde ne varsa onu aldı” mı? 23 Nisan 2021 | 183 Okunma Darbe geleneği nerden başlar… 18 Nisan 2021 | 109 Okunma Kesin kural 16 Nisan 2021 | 63 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar