Peki neymiş?

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, partisinin CHP adayına desteğini açıklama sadedinde şöyle bir cümle kuruyor: “23 Haziran sadece bir belediye başkanlığı seçimi değildir.” Okur okumaz bu...

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, partisinin CHP adayına desteğini açıklama sadedinde şöyle bir cümle kuruyor: “23 Haziran sadece bir belediye başkanlığı seçimi değildir.” 

Okur okumaz bu cümle bize Gezi olaylarını hatırlatmıyor mu? 

Şehri yakıp-yıkan, ülkeyi kaosa sürüklemek isteyen mezkur olayları tanımlamak için de birisi “mesele ağaç meselesi değil, hala anlamadınız mı?” dememiş miydi? 

Olaya, var olan olguların ötesinde mecazi anlamlar yükleyen bu çağrı gerçekten de karşılık bulmuş; normal şartlarda kolay kolay bir araya gelmeleri mümkün olmayan unsurları bir araya getirmişti. 

İktidar karşıtlığı üzerinden, en uçlarda yer alan, katilliği tescillenen DHKPC ile çok sayıda liberal ve hatta bir kısım İslamcılar rahatlıkla bir araya gelebilmişti. 

Temelli’nin de işaretinden anlıyoruz ki bugün de durum aynı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
THY 10 Kasım filmi münasebetiyle... 14 Kasım 2019 | 2.376 Okunma Madem ki tarih tekerrürden ibaret... 10 Kasım 2019 | 2.400 Okunma Farklı bir yönden 03 Kasım 2019 | 2.352 Okunma Sadece terbiyesizlik değil... 31 Ekim 2019 | 2.290 Okunma Anlamak isteyenler için... 27 Ekim 2019 | 42 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar