Peki neymiş?

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, partisinin CHP adayına desteğini açıklama sadedinde şöyle bir cümle kuruyor: “23 Haziran sadece bir belediye başkanlığı seçimi değildir.” Okur okumaz bu...

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, partisinin CHP adayına desteğini açıklama sadedinde şöyle bir cümle kuruyor: “23 Haziran sadece bir belediye başkanlığı seçimi değildir.” 

Okur okumaz bu cümle bize Gezi olaylarını hatırlatmıyor mu? 

Şehri yakıp-yıkan, ülkeyi kaosa sürüklemek isteyen mezkur olayları tanımlamak için de birisi “mesele ağaç meselesi değil, hala anlamadınız mı?” dememiş miydi? 

Olaya, var olan olguların ötesinde mecazi anlamlar yükleyen bu çağrı gerçekten de karşılık bulmuş; normal şartlarda kolay kolay bir araya gelmeleri mümkün olmayan unsurları bir araya getirmişti. 

İktidar karşıtlığı üzerinden, en uçlarda yer alan, katilliği tescillenen DHKPC ile çok sayıda liberal ve hatta bir kısım İslamcılar rahatlıkla bir araya gelebilmişti. 

Temelli’nin de işaretinden anlıyoruz ki bugün de durum aynı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ders verme görme hali 16 Haziran 2019 | 1.616 Okunma Meğer bulaşıcıymış 13 Haziran 2019 | 1.648 Okunma ORDU'dan sonra...  09 Haziran 2019 | 2.423 Okunma Öfke mi öykünme mi? 06 Haziran 2019 | 1.675 Okunma Kurgu bozulunca 02 Haziran 2019 | 1.873 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar