‘Mukaddime'ce/22 Yandaş olmanın dayanılmaz ağırlığı

Mecaz da değil yaptığım ironi de... Dümdüz, iktidar yandaşı yazar olmanın o çetin ağırlığından bahsediyorum. Yandaş gazeteciler/akademisyenler/sivil toplum mensupları/uzmanlar vs. hiçbir zaman...

Mecaz da değil yaptığım ironi de...

Dümdüz, iktidar yandaşı yazar olmanın o çetin ağırlığından bahsediyorum.

Yandaş gazeteciler/akademisyenler/sivil toplum mensupları/uzmanlar vs. hiçbir zaman, şöyle ağız tadıyla, zihinlerinin sınırlarına kadar giderek iktidara eleştirel bakamaz.

Bir kısım yandaşlar sırf yalakalık olsun diye, yağcılık yapmak için bunu yapmazlar. Ancak çoğunluk için böyle düşünmek büyük haksızlık olur.

İktidarı destekleyen büyük çoğunluğun eleştirel konuşamamasının/bakamamasının nedeni; kötülük üreten mahfillerle, kategorik yalancılarla, çete mensuplarıyla, işi gücü kumpas kurmak olanlarla ve hatta hainlerle aynı kulvara düşmek korkusudur.

Hem kendini, hem desteklediği partiyi hem de ülkesini korumak dürtüsüyle hareket eder.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ukala 04 Haziran 2021 | 171 Okunma Zehir nerden geliyor, uzun bir hikaye-2 30 Mayıs 2021 | 130 Okunma Zehir nerden geliyor, uzun bir hikaye 28 Mayıs 2021 | 119 Okunma İsrail zulmüne dair 21 Mayıs 2021 | 61 Okunma Demek ki neymiş 16 Mayıs 2021 | 467 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar