Meğer bulaşıcıymış

1 Epey zaman önce bu satırlarda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mezhepsel aidiyeti ve etnik kimliği nedeniyle iki kere (çifte kavrulmuş) yalan söylemekle malul olduğunu...

Epey zaman önce bu satırlarda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mezhepsel aidiyeti ve etnik kimliği nedeniyle iki kere (çifte kavrulmuş) yalan söylemekle malul olduğunu söylemiştik. 

Malumunuz; 

Daha düne kadar, CHP zihniyetinin kodladığı devlet dairelerine bir vatandaş Alevi olduğunu söyleyerek girebilme şansına sahip değildi. (Şaşırıp şaşırmama konusunda serbestsiniz) 

Bu nedenle Kılıçdaroğlu’nunki gibi aileler çocuklarını yetiştirirken onlara mezheplerini gizlemeyi belletirlerdi, yani renk vermeden yalan söylemeyi öğretirlerdi. Ki; hem okul hayatında ayrımcılığa maruz kalmasın, hem mezun olduktan sonra bir devlet dairesine girebilme hususunda kimliği bir engel olarak önüne dikilmesin. 

Keza bildiğiniz gibi Alevilik Türkmenlere mahsustur. Bu nedenle Kılıçdaroğlu gibi Kürt Aleviler bu kez de Aleviler içinde ayrımcılıkla karşılaşmamak içi etnik kimliklerini gizlemek mecburiyetinde kalmaktaydılar. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ders verme görme hali 16 Haziran 2019 | 1.618 Okunma Meğer bulaşıcıymış 13 Haziran 2019 | 1.648 Okunma ORDU'dan sonra...  09 Haziran 2019 | 2.424 Okunma Öfke mi öykünme mi? 06 Haziran 2019 | 1.676 Okunma Kurgu bozulunca 02 Haziran 2019 | 1.873 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar