Meğer bulaşıcıymış

1 Epey zaman önce bu satırlarda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mezhepsel aidiyeti ve etnik kimliği nedeniyle iki kere (çifte kavrulmuş) yalan söylemekle malul olduğunu...

Epey zaman önce bu satırlarda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mezhepsel aidiyeti ve etnik kimliği nedeniyle iki kere (çifte kavrulmuş) yalan söylemekle malul olduğunu söylemiştik. 

Malumunuz; 

Daha düne kadar, CHP zihniyetinin kodladığı devlet dairelerine bir vatandaş Alevi olduğunu söyleyerek girebilme şansına sahip değildi. (Şaşırıp şaşırmama konusunda serbestsiniz) 

Bu nedenle Kılıçdaroğlu’nunki gibi aileler çocuklarını yetiştirirken onlara mezheplerini gizlemeyi belletirlerdi, yani renk vermeden yalan söylemeyi öğretirlerdi. Ki; hem okul hayatında ayrımcılığa maruz kalmasın, hem mezun olduktan sonra bir devlet dairesine girebilme hususunda kimliği bir engel olarak önüne dikilmesin. 

Keza bildiğiniz gibi Alevilik Türkmenlere mahsustur. Bu nedenle Kılıçdaroğlu gibi Kürt Aleviler bu kez de Aleviler içinde ayrımcılıkla karşılaşmamak içi etnik kimliklerini gizlemek mecburiyetinde kalmaktaydılar. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnsanlık suçu 17 Ekim 2019 | 2.393 Okunma Söke söke... Mecburen  13 Ekim 2019 | 2.805 Okunma 'NİÇİN' diye sormadan 06 Ekim 2019 | 2.521 Okunma 'CHP ZİHNİYETİ' nedir? 29 Eylül 2019 | 2.581 Okunma 'Soluk alamıyorum' 26 Eylül 2019 | 2.165 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar