CHP, CHP'nin ‘tereke'sinin peşinde mi?

1 'Evet her şey çok güzel gidiyordu. Gök okulu öğrencilerle dolup taşıyordu. Yeşilköy Havalimanı'nda eksiklikler giderilmiş, uçakların biri inip biri kalkıyordu. 'Artık Ankara'yla fazla...

1

'Evet her şey çok güzel gidiyordu. Gök okulu öğrencilerle dolup taşıyordu. Yeşilköy Havalimanı'nda eksiklikler giderilmiş, uçakların biri inip biri kalkıyordu. 'Artık Ankara'yla fazla uğraşmayacağım' diyordu Nuri Bey. Fakat kendi haline bırakmıyorlardı ki! (...)

İnönü, Nuri Bey'in ününün yayılması, uluslararası olmaya başlaması nedeniyle, bir dönem çocukları Erdal ve Ömer'in de uçuş eğitimi aldıkları Gök okulunu ve uçak fabrikasını ziyaret etmek ister. (...)

İnönü, Ulaştırma Bakanı Ali Fuat Cebesoy, İstanbul Valisi Lütfi Kırdar ve kalabalık bir heyetle Yeşilköy'e gelir. Nuri Bey onları kapıda karşılar. İnönü: 'Ne güzel şeyler yapmışsın Nuri,' der. (...)

Her gördükleri İnönü ve heyetini hayrete düşürse de belli etmemeye çalışırlar. Hatta bir ara Ali Fuat Cebesoy takdirlerini ifade etmek ister, ancak Milli Şef'in ciddiyetini görünce vazgeçer. (...)

'İnönü; 'Nuri Bey, her şey çok mükemmel, daha ileriye gitmek için niçin devletle iş birliği

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ayrıntının önemi 03 Temmuz 2022 | 83 Okunma Siz nereden bileceksiniz? 01 Temmuz 2022 | 101 Okunma Kılıçdaroğlu fikir mi değiştirdi? 26 Haziran 2022 | 311 Okunma Mensubiyet tepmesi mi? 24 Haziran 2022 | 141 Okunma Diken yarası 19 Haziran 2022 | 54 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar