Bu muydu? 

1 - Ekrem İmamoğlu’nun isminin açıklandığında ve akabinde gelen birtakım gelişmelerden sonra birçok İstanbullu ‘CHP nihayet insana dokunabilecek birisini aday göstererek akıllıca bir hamle yaptı’...

1 - Ekrem İmamoğlu’nun isminin açıklandığında ve akabinde gelen birtakım gelişmelerden sonra birçok İstanbullu ‘CHP nihayet insana dokunabilecek birisini aday göstererek akıllıca bir hamle yaptı’ diye düşünmüş olabilir. 

Ancak, İmamoğlu’nun kampanya bağlamında yaptığı bir benzetme bu düşüncenin bir yanılsama olduğunu ortaya çıkarmış durumda. 

Neymiş; cebimizdeki telefonun şarjı azalınca kırmızı ışık yanıyormuş işte o Binali Yıldırım, fişe takıldıktan sonra yanan yeşil ışık da kendisi imiş. 

Yani; Binali Yıldırım’ın yaşlı olduğunu, bunun İstanbul’u yönetmek için bir nakısa teşkil ettiğini, İstanbul’u yönetenin kendisi gibi gençlerin işi olduğunu söylemeye getirmiş. 

Oysa; 

Bir: CHP’lilerin itibar ettiği, dolayısıyla İmamoğlu’nun da dikkate alacağı Ertuğrul Özkök’e göre Binali Yıldırım henüz olgunluk çağında birisidir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çocuk ve özgürlük 21 Şubat 2019 | 2.287 Okunma Menderes Türel’i dinledik 17 Şubat 2019 | 5.878 Okunma Tatil listesinde yer almak 14 Şubat 2019 | 4.611 Okunma Özgürlüğün sınırı 10 Şubat 2019 | 6.110 Okunma Niçin netleşmiyor? 07 Şubat 2019 | 4.899 Okunma
TÜM YAZILARI