Sorular soru içinde

Soru 1: Düşünün, 15 Temmuz akşamı ülkenin Genelkurmay başkanı kendi yaveri tarafından rehin alınıyor. Kuvvet komutanları rehin alınıyor.

Siz genelkurmay başkanı olsaydınız TBMM’nin 7 defa bombalanması karşısında istifa eder miydiniz? (Soru Genelkurmay eski başkanlarından Sabahattin Işık Koşaner’e soruluyor) 

Cevap: “Esas sıkıntı burada. Bu insanların tespit edilememesi, tanımaması, kendilerini çok iyi gizlemiş olmaları ve belki de birileri tarafından genelkurmay başkanının yanına ‘emir subayı’ diye tayin edilmeleri söz konusu olabilir. Tabii bu hepimizin utanç vesilesidir. Çaresi bulanamamıştır”. Cevap bu. Sizi tatmin ederse. Ben şahsen tatmin olamadım. 

Soru 2: Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı Marmaris’te koruyan polis FETÖ’den içerde. Erdoğan’ı getiren uçağın pilotu FETÖ’den içerde. Akıncı üssünü vuran pilotlar FETÖ’den içerde. Erdoğan’ın uçağına eskortluk yapan F-16’nın pilotu FETÖ’den içerde. Bu soruların cevapları henüz yok. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“İSTİKAMET” VE AYASOFYA 14 Temmuz 2020 | 93 Okunma İnanılacak gibi değil ama gerçek 06 Temmuz 2020 | 261 Okunma İbadet temel insan hakkıdır 26 Haziran 2020 | 81 Okunma BİR RÜYA DAHA… 24 Haziran 2020 | 76 Okunma Bir kıvılcım yeter 16 Haziran 2020 | 47 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar