Nasıl güvenelim?

İstanbul mahalli seçimlerinin yenilenmesi konusundaki YSK’nın gerekçesi milletin yarısını tatmin etmedi...

15 Temmuz darbe teşebbüsünden beri FETÖ ile ilgili mücadele hususunda zihinlerde soru işaretleri vardı ve bu soru işaretleri gittikçe artmaktadır.

İktidar partisine nasıl güveneceğiz?

Özellikle son günlerde tedavüle sürülen bir isim üzerinde durmak lazım; Bülent Arınç.

Meseleyi darbeler ve darbe teşebbüsleri üzerinden tahlil edelim.

Darbelerden her zaman zarar gördük. Maalesef darbe geleneği Cumhuriyet dönemine Osmanlı’nın son devrinden mirastır.  Tanzimat ile başlayan darbe ve darbe teşebbüsleri Cumhuriyet döneminde artarak devam etmiştir.

Şöyle bir genelleme yapmak mümkündür; Tanzimat’tan sonra başlayan Osmanlı dönemindeki darbe ve darbe teşebbüslerinin periyot bakımından sıklığı Cumhuriyet döneminde biraz daha daralmıştır. Sultan Abdülaziz’e yapılan darbe Osmanlı’nın ilk darbesiydi.  Bu menfur gelenek Cumhuriyet döneminde Menderes hükümetine yapılan darbe ile devam etmiştir.  27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül ve 28 Şubat darbeleri, millet iradesine vurulan hançerlerdir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sorular soru içinde 17 Temmuz 2019 | 814 Okunma Bu vatan hepimizin 15 Temmuz 2019 | 108 Okunma Elaziz(Elazığ) 12 Temmuz 2019 | 776 Okunma Diyanet ne iş yapar? 25 Haziran 2019 | 171 Okunma Yine aynı tezgah 20 Haziran 2019 | 111 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar