Nasıl güvenelim?

İstanbul mahalli seçimlerinin yenilenmesi konusundaki YSK’nın gerekçesi milletin yarısını tatmin etmedi...

15 Temmuz darbe teşebbüsünden beri FETÖ ile ilgili mücadele hususunda zihinlerde soru işaretleri vardı ve bu soru işaretleri gittikçe artmaktadır.

İktidar partisine nasıl güveneceğiz?

Özellikle son günlerde tedavüle sürülen bir isim üzerinde durmak lazım; Bülent Arınç.

Meseleyi darbeler ve darbe teşebbüsleri üzerinden tahlil edelim.

Darbelerden her zaman zarar gördük. Maalesef darbe geleneği Cumhuriyet dönemine Osmanlı’nın son devrinden mirastır.  Tanzimat ile başlayan darbe ve darbe teşebbüsleri Cumhuriyet döneminde artarak devam etmiştir.

Şöyle bir genelleme yapmak mümkündür; Tanzimat’tan sonra başlayan Osmanlı dönemindeki darbe ve darbe teşebbüslerinin periyot bakımından sıklığı Cumhuriyet döneminde biraz daha daralmıştır. Sultan Abdülaziz’e yapılan darbe Osmanlı’nın ilk darbesiydi.  Bu menfur gelenek Cumhuriyet döneminde Menderes hükümetine yapılan darbe ile devam etmiştir.  27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül ve 28 Şubat darbeleri, millet iradesine vurulan hançerlerdir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Züğürt mabud 24 Mayıs 2020 | 246 Okunma Zina ve İstanbul sözleşmesi 03 Mayıs 2020 | 903 Okunma Feryadım varır mı? 16 Nisan 2020 | 152 Okunma Ben de bir fetva bekliyorum 06 Nisan 2020 | 318 Okunma Talebe göre fetva 02 Nisan 2020 | 263 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar