Bu ne ağır imtihandır?

Bu ne ağır imtihandır?Bugüne kadar nice darbeler  yaşadık.   Aziz milletimizin diline, tarihine ve inancına saldırılar yapıldı yakın tarihimizde. 

Fakat bu kadar ağır olmadı. 

Türk tarihinde hem kilise temeli atan hem de camii açılışı yapan hiç olmadı.  Bana hiç kimse Sultan II. Abdülhamid’in inşa ettirdiği Bulgar kilisesinden bahsetmesin.  II. Abdülhamid  dahil olmak üzere Türk-İslam tarihinde hiçbir hükümdar  kilise temeli atmamıştır.  Buna Cumhuriyet dönemi de dahildir. 

II. Abdülhamid’in  yaptığı; Rum patrikhanesinin karşısına  Bulgar  kilisesini “dikmektir”.  Başka bir ifadeyle Yunanlılar ile Bulgarların birleşip aziz vatanımıza kast etmelerini önlemeye yöneliktir. 

II. Abdülhamid Hristiyanlığı idealize edecek hiçbir davranışta bulunmamıştır. Hristiyan vatandaşlarımızın inançlarını, devlet olarak, yaşamalarını temin etmek başkadır, onu idealize etmek başkadır. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
PARANIN ÖLÇEMEYECEĞİ DEĞERLER VAR 13 Ekim 2020 | 280 Okunma Macron’a tepki muhteşem ama… 08 Ekim 2020 | 268 Okunma CHP'nin yeni yüzü 04 Ekim 2020 | 250 Okunma Siyasi hırs ve 12 Eylül darbesi 15 Eylül 2020 | 95 Okunma ÇOCUKLARIMIZ VE SÖZDE MASAL KİTABI  02 Eylül 2020 | 133 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar