Ve kadınlar... Bizim kadınlarımız...

"At sahibine göre kişner" demişler, eskiler.. Demişler de.. Medyamızın haline bakıyorum da, başlığın arkasına bir soru düşürmek geçiyor içimden.. "Peki biz at mıyız?." Yani tabii ayrı...

"At sahibine göre kişner" demişler, eskiler..
Demişler de..
Medyamızın haline bakıyorum da, başlığın arkasına bir soru düşürmek geçiyor içimden.. "Peki biz at mıyız?."
Yani tabii ayrı fikirler olacak.. Ayrı fikirlere özgürlükler olacak.. Bu, insanca yaşamanın temel unsuru.. Ayrı fikirlere tahammül de olacak demektir fikir özgürlüğü, eğer sadece sen özgür değilsen..
Gelenek değildir, fikir özgürlüğü bu.. Eski Yunan'da da, ki demokrasinin başlangıcı kabul edilir, yoktu. Sokrates niye idam edildi?.
Rönesans'ta da yoktu.. Fikri geçin..
Bilim özgürlüğü bile yoktu, "Aydınlanma Avrupası"nda..
Galileo'nun başına gelenleri hatırlayın..
Fikir özgürlüğü, Fransız İhtilali'nden sonra yayılan ve demokrasinin temel taşı kabul edilip anayasalarla teminat altına alınan bir haktır.
Biz medya mensupları, nerdeyse ilk Osmanlı gazetesinden bu yana, bu hakkı savunur dururuz..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türk ve Norveç Halk Müziği’nde ortak noktalar!.. 24 Nisan 2022 | 142 Okunma Bugün için yazmak içimden gelmedi, inanın!.. 23 Nisan 2022 | 556 Okunma Domenec Torrent, hoca moca değil!.. 22 Nisan 2022 | 296 Okunma Pitbull dehşeti ve verilen komik ceza!.. 21 Nisan 2022 | 232 Okunma Bravo Yıldız!.. Bravo Mevlüt!.. Önce ‘İnsan’, önce ‘Çocuklar’ çünkü... 20 Nisan 2022 | 233 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar