Ve kadınlar... Bizim kadınlarımız...

"At sahibine göre kişner" demişler, eskiler.. Demişler de.. Medyamızın haline bakıyorum da, başlığın arkasına bir soru düşürmek geçiyor içimden.. "Peki biz at mıyız?." Yani tabii ayrı...

"At sahibine göre kişner" demişler, eskiler..
Demişler de..
Medyamızın haline bakıyorum da, başlığın arkasına bir soru düşürmek geçiyor içimden.. "Peki biz at mıyız?."
Yani tabii ayrı fikirler olacak.. Ayrı fikirlere özgürlükler olacak.. Bu, insanca yaşamanın temel unsuru.. Ayrı fikirlere tahammül de olacak demektir fikir özgürlüğü, eğer sadece sen özgür değilsen..
Gelenek değildir, fikir özgürlüğü bu.. Eski Yunan'da da, ki demokrasinin başlangıcı kabul edilir, yoktu. Sokrates niye idam edildi?.
Rönesans'ta da yoktu.. Fikri geçin..
Bilim özgürlüğü bile yoktu, "Aydınlanma Avrupası"nda..
Galileo'nun başına gelenleri hatırlayın..
Fikir özgürlüğü, Fransız İhtilali'nden sonra yayılan ve demokrasinin temel taşı kabul edilip anayasalarla teminat altına alınan bir haktır.
Biz medya mensupları, nerdeyse ilk Osmanlı gazetesinden bu yana, bu hakkı savunur dururuz..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
SABAH’ın gururu Uğur Yıldırım ve Büyük Britanya!.. 27 Ekim 2021 | 16 Okunma Puccini, Bolşoy, Murat Karahan, Tosca... Ve Mustafa Kemal!.. 26 Ekim 2021 | 132 Okunma Naum Şalamanov’u bilirsiniz... Peki Majak Toşikyan’ı... 24 Ekim 2021 | 211 Okunma ‘Sezar olmayanlara Sezar hakkı verilmemeli!..’ 23 Ekim 2021 | 226 Okunma Ve Durul kardeşim de gitti!.. 22 Ekim 2021 | 334 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar