Var böyle acı... Hep olacak!.. Çünkü...

Ergün ailesi, yeni yıla birlikte girmek için kızlarına gitmişti. Dönüşte, bir facia yaşandı. Alamancı dediklerimizden bir sürücünün, hem de 2.43 promil alkollü olduğu otopside (Yani o da...

Ergün ailesi, yeni yıla birlikte girmek için kızlarına gitmişti. Dönüşte, bir facia yaşandı. Alamancı dediklerimizden bir sürücünün, hem de 2.43 promil alkollü olduğu otopside (Yani o da ölmüştü kazada.. Ne kazası ise artık) anlaşıldı. 2.43, adeta zurna gibi sarhoş demektir. Arabasının hız göstergesi de 180'de kitlenmiş.
Haberi en çarpıcı Takvim verdi.. Ötekiler, yılbaşı ve bayramlarda böyle faciaları kanıksamış olmalılar ki, büyütmediler bile. Bazılarında yoktu hatta..
..Ve Takvim dahil hiçbirinde, bu kazayla ilgili tek bir köşe yazısı ya da bir köşe içinde iki satır çıkmadı..
Suç, benim lise çağlarımda, gene bu medyanın yarattığı "Sanal" Trafik Canavarı'na yüklendi.. Somut Trafik Canavarı'ndan söz etmek ve onun peşine düşmek kimsenin işine gelmiyor çünkü.. Girseler, asıl Trafik Canavarı'nın bu ülkede karayolları hamlesiyle yollar mükemmelleşmeye başlarken doğduğunu ve o yollar harikalaştıkça da iyice azdığını görecekler ve düşünecekler..
"Ulaşım en büyük uygarlık ve gelişme göstergesi iken, bizde bu gelişme neden...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türk ve Norveç Halk Müziği’nde ortak noktalar!.. 24 Nisan 2022 | 142 Okunma Bugün için yazmak içimden gelmedi, inanın!.. 23 Nisan 2022 | 556 Okunma Domenec Torrent, hoca moca değil!.. 22 Nisan 2022 | 296 Okunma Pitbull dehşeti ve verilen komik ceza!.. 21 Nisan 2022 | 232 Okunma Bravo Yıldız!.. Bravo Mevlüt!.. Önce ‘İnsan’, önce ‘Çocuklar’ çünkü... 20 Nisan 2022 | 233 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar