‘Ülkede şeytani düzen var!..’

"Bunu hep söylüyorum. Hollanda küçük bir ülke. Arazi çok küçük. Arazinin çok iyi kullanılması gerekir. Bu da bir mimari kentsel dönüşümle mimari düzenleme gerektirir. Onu iyi...

"Bunu hep söylüyorum.
Hollanda küçük bir ülke. Arazi çok küçük. Arazinin çok iyi kullanılması gerekir. Bu da bir mimari kentsel dönüşümle mimari düzenleme gerektirir. Onu iyi yaptığını düşünüyorum. Onu yaparken ayni düşüncenin futbolda da dar alanda nasıl oynanmasına katkı yaptığını, o tip oyuncuları ürettiğini görüyorum. Çünkü teknik, çabuk, yaratıcı oyuncuları çıkaran bir ülke olmasını biraz da o yani.. Ülkenin yapısı fiziksel oyun kültürünü geliştirebiliyor.
Ben Trabzon'da da mesela öyle bir örnek verebilirim. Yani doğa şartları, şehrin yapıları, ülkelerin yapıları çıkan oyunculara çok güzel etki yapabiliyor. O yüzden biz de bundan alıntı yapabiliriz. Çünkü futbol sanıldığı kadar basit değil. Basit görünür, ama basiti yapmak çok daha basit düşünceyi gerektiriyor. Biz karmaşa içinde boğulup gidiyoruz."
Bu sözler, Türk Milli Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş'e ait. Maç öncesi, Hollanda basın mensuplarının da katıldığı basın toplantısında söylendi.
Tabii, cümle ve sözcüklerin aynen onun olduğunu, tarafımdan hiçbir düzeltme, ekleme ve çıkarma yapılmadığını, varsa cümle düşüklüğü, gramer hatalarının ona ait olduğunu da bilin.
Şimdi maç...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Futbolsever milyonlar adına, Başkan!. 28 Eylül 2021 | 533 Okunma Candeğer Furtun’un hem de nasıl düşündüren seramik sergisi... 26 Eylül 2021 | 74 Okunma Her şey çok ne olacaktı?.. 25 Eylül 2021 | 850 Okunma Neticeler doğru, Fatih Terim yanlış!.. 24 Eylül 2021 | 729 Okunma ‘Onuncu köy’den bir maç yazısı daha... 23 Eylül 2021 | 819 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar