Uber beyefendileri ve taksici milleti!.

Daha geçenlerde Beyazıt Meydanı'nda boş bekleyen iki taksi gördüm ve binmek istedim. İki boş taksinin şoförü sohbet ediyordu. Her ikisi de nereye gideceğimi bile sorma tenezzülünde bulunmadan 'Gitmiyoruz' dediler. Mevzuyu...

Daha geçenlerde Beyazıt Meydanı'nda boş bekleyen iki taksi gördüm ve binmek istedim. İki boş taksinin şoförü sohbet ediyordu.
Her ikisi de nereye gideceğimi bile sorma tenezzülünde bulunmadan 'Gitmiyoruz' dediler.
Mevzuyu anladım tabii, turist bekliyorlardı. Bekleme yaptıkları yer her şeyden önce yasak bir yerdi, geçelim.
Demek ki âcil bir hasta olsam, yahut bir yere yetişmem gerekse bile bu iki ahbap çavuş yapmak zorunda oldukları hizmeti yapmayacaklardı.
Kimse bana maval okumasın, elbette taksi odası şu bu var, şikâyet ediliyor vs.
Fakat birisi şu soruya cevap versin:
Gerçekten şikâyetlerin caydırıcı bir sonucu olsa taksicilerin büyük çoğunluğu bu kadar rahatlıkla sürekli yanlış davranabilir mi?
Fatih'te beni alma lütfunda bulunan başka bir taksici de Süleymaniye'ye gideceğimi söyleyince "Ara sokağa girmem, Vezneciler'de bırakırım" dedi. Bu küstahlık, bu şımarıklık nerden kaynaklanıyor, bilemiyorum.
Ona dedim ki 'Her yerde sadece UBER'in olmasını hak ediyorsunuz.' Görmüşsünüzdür 6-7 taksi bir UBER'i çevrelemiş, bir şeyler yapmak istiyorlar, adam kapıları kapatıp polis çağırıyor.
Daha o olay sıcakken Sabiha Gökçen'de başka bir UBER tartaklanıyor vs...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kendi plastik kapağını bulmak 26 Mayıs 2019 | 2.273 Okunma Ailemizden bir Anneler Günü öyküsü!. 25 Mayıs 2019 | 42 Okunma Fatih, Belhanda’ya “kal” demiş de.. 24 Mayıs 2019 | 177 Okunma Yılın “Altın” Hocası.. Ünal Karaman!. 23 Mayıs 2019 | 165 Okunma Taki Doğan.. Ve “gazetecilik” yılları!.. 22 Mayıs 2019 | 1.775 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar