Teşekkürlerim Turizm Bakanı Ersoy’a!..

Ben çocukken, İstanbul'u Avrupa'ya "Londra asfaltı" bağlardı. Öyle otoban falan değil, bol virajlı, iki şeritli asfalt.. Asfalt olması o kadar önemliydi ki, toprak, şose ve arnavut kaldırımı yollar yanında, adı öyleydi...

Londra asfaltı.. Sonu Londra'ya uzandığından. Karşıda da, Bağdat Caddesi vardı. İstanbul- Bağdat yolunun başlangıcı. O "Yol" değil, caddeydi. Çünkü, kentin, Kadıköy'ün içinden geçerdi. Londra asfaltı ise, surları geçtikten sonra ıssız.

İşte bu Londra asfaltı üzerinde, K. Çekmece'de "Beyti" vardı. İstanbul'un değil, Avrupa'nın da değil, dünyanın en ünlü kebapçısı.
İstanbul'un kapısı gibiydi Beyti.
Dünya liderlerine, ünlülerine, yıldızlarına, William Saroyan'a dek yazarlarına "Hoş geldin" demiş, dünya gazetelerine, dergilerine konu olmuştu.
Beyti sonra Florya'ya harika bir bahçeli villaya taşındı. Beyti Bey, yakın dostum, sevgili ağabeyimdir, hala işinin başında.. Hala konuklarını kapıda karşılıyor, kapıda uğurluyor. Öyle bir efsane.
İkinci efsane.. Borsa!.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kendi bacağına kurşun sıkmak!.. 11 Aralık 2019 | 3.101 Okunma Ceplerimiz çöplük oldu Cahit Bakanım!.. 10 Aralık 2019 | 288 Okunma “Ne hakla” demişti, Baba Gündüz!. 08 Aralık 2019 | 2.346 Okunma Kadıköy’de unutulmaz bir gece... 07 Aralık 2019 | 2.867 Okunma Terim’i de, hakemi de yenen Tuzla!. 06 Aralık 2019 | 584 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar