Teşekkürler İDSO.. Teşekkürler Denizbank!.

Yani ne müthiş bir sezon kapanış konseriydi o, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) için.... Bitsin istemedik...

Sadece, bu konser için Ankara'dan gelen kardeşim Kemaller'le biz değil, Lütfi Kırdar'ı tıklım tıklım dolduran seyirci de istemedi. Nasıl bir alkış tufanı.. Nasıl ayakta bir alkış, bir coşku..
Bülent Evcil başkanlığındaki yeni yönetim, "Sahnede bitse de gitsek diye uyuyan emekli memurlar" diye çok eleştirdiğim orkestrayı fişek gibi yapmış.. Bir de, akıllı, zekalı program yaptın mı, sonuç bu işte..
Konser bitti ama, iki de bis yaptıktan sonra, biz bitiremedik.. İndik aşağıya Borsa'ya..
Hava güzel.
Yazlık terası açmış, Rasim Dost..
Bir Marmara ve Boğaz uzanıyor ki, karşımızda.. Kemal, Eşi Nükhet, bize katılan, biraz da kızları Zeynep'e ikizi gibi benzediği için kızları yerine koydukları sanatçı arkadaşımız Nehir Erdoğan, çorbalarımızı içerken bir saat o konseri konuştuk. Batı'nın en sevdiğim yeridir bu.. Gece tiyatro, konsere gidildi mi, bitince eve koşulmaz. Bu yüzden oralarda suareler erken başlar zaten, 7.5, en geç 8'de..
Bitince, bir yerde oturulur, hafif bir şeyler atıştırmak, ya da bir tatlı şey yerken, tatlı tatlı konuşup, gece uzatılır..
Biz de uzattık..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dostlar beni hatırlasın!.. 26 Ocak 2020 | 137 Okunma Bir Muhteşem Nevra ki, gururumuz!.. 25 Ocak 2020 | 1.880 Okunma New York Times’da Orhan Pamuk.. ..ve İstanbul’un değişen renkleri!. 24 Ocak 2020 | 2.686 Okunma Sanat ve sanatçı üzerinden siyaset yapmak... 23 Ocak 2020 | 2.516 Okunma Atatürk “Sporcunun ahlaklısını” severdi. Ya siz, Nihat Efendi?. 22 Ocak 2020 | 2.659 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar