Teşekkürler, Atatürk’ümün bankası!..

İş Sanat'ın ikinci kattaki salonuna, iki yandan merdivenlerle inilir çıkılır. Senede bir gün, çıkışta sağdaki merdivenler kapatılır. Seyirciler soldan inerek giderler...


Bu İş Sanat'ın yıllardır sürdürdüğü "Veda" geleneğidir. Sezonun son etkinliğinde, merdiven başından itibaren, o etkinliğin sanatçıları ve İş Sanat'ın tüm çalışanları iki yana sıralanırlar ve aralarından geçen bizleri alkışlarla uğurlarlar..
Tabii biz de onları..
Perşembe akşamı, Atatürk'ümün ülkemi kurtarmak için Samsun'a hareket ettiği günün akşamında İş Sanat'taydım, "Veda" gösterisi için.. Harika bir şov seçmişlerdi kapanış için.. Meksika Düğünü!.
Latin dansları.. Müziği.. Hele de Meksika olunca.. Seyirci coştukça coştu..
Ben düşüncelere daldım gittim..
Önce Meksika'ya gittim tabii..
1986 Dünya Kupası'na.. 220 bin kişilik Aztek Stadı'nda Sinyor'la (Can Bartu) Maradona ve arkadaşlarını Dünya Şampiyonluğu'na giderken izliyor, Meksiko City gecelerine ise Sevgili Kenan'la (Onuk) dalıyor ve sabahlara kadar, Mariachiler Meydan'ında müzik ve dans gösterilerini izliyorduk..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Karantina günlerinde, aydınlık kitaplar!. 05 Nisan 2020 | 300 Okunma Yaşamayı istemek ve doktoruna inanmak!. 04 Nisan 2020 | 2.271 Okunma Almanya’dan... Son gelişmeler!.. 03 Nisan 2020 | 2.969 Okunma Peki, size nasıl inanacağız, Bay Müftüoğlu?. 02 Nisan 2020 | 3.973 Okunma Sabret gönül bir gün olur... 01 Nisan 2020 | 2.364 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar