Süleyman Soylu’nun genelgeleri..

Süleyman Soylu'nun İçişleri Bakanı olduğu zaman yayınladığı, hatta gayet şık bir kitapçık haline getirip, ilgililere, bu arada medyaya da dağıttığı Trafik Genelgesi, hala masamda bir yerlerde duruyor.

Bir yerlerde..
Oysa aylarca hemen bilgisayarımın yanında, gözümün önünde durmuştu.
Çünkü bu ülkenin 1 numara sorunu trafikle ilgili çok geçerli çözümler içeriyordu.
1 numaralı ..
Neden 1 numaralı?.
Çünkü bu ülkede her yıl trafikte, orta boy bir Anadolu kasabası nüfusu kadar insan ölüyor. Bir büyük Anadolu kenti kadar yaralanıp, hastaneye giden ve orada ölenler hariç. (Bu ülkede, kaza yerinde cesedi bulunan "Ölüm" istatistiklerine girer, hastanede ölenler "Yaralı" diye kaydedilirler.)

Neden 1 numaralı?.
Çünkü bu ülkede mal kaybı da büyüktür. Milyarlar..
Neden 1 numaralı?.
Çünkü bu ülke kentlerinde, kilitlenmiş trafik yüzünden boşa harcanan yakıtların döviz bedeli de milyonlardır. Doğayı kirleten fosil yakıtlar, üstelik bu ülkenin dövizleriyle zehir saçarlar.
Soylu işte bu "Korkunç" sorunu çözmek için gelmişti, İçişleri Bakanlığı'na.. Ankara'da, Emniyet Genel Müdürlüğü'nde tanıdıklarım vardı.. Beni aradılar..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ne güzel şeyler oluyor, Türkiyem!. 19 Eylül 2019 | 2.051 Okunma Fener Futbol Federasyonu imiş meğer!. 18 Eylül 2019 | 3.149 Okunma “Güzel”i yazan mı var, Mehmet Barlas?. 17 Eylül 2019 | 2.578 Okunma Kazablanka.. Bir de sen yaz Safter!. 15 Eylül 2019 | 2.266 Okunma “Selam olsun Diyarbakır analarına!.” 14 Eylül 2019 | 2.764 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar