Sinsilik yapan kim, Mustafa Başkan!.

1955 yılında babam Antakya'dan Ankara'ya tayin olunca, biz de yaz tatillerimizi İstanbul'da geçirmeye başladık.. Anneannemlerde kalırdım.. Kadıköy'de otururdu. Galiye Teyzem ve Necati Dayımla..

Necati Bilgiç. Ailenin ilk gazetecisi.. Hepimizi bu mesleğe sokan odur.
O devirde, spor sayfaları, spor yazarlığı vardı. Her spor izlenir, her spor yazılırdı.
Yaz olunca tabii, atletizm başta, deniz sporları.. Yüzme.. Yelken.. Kürek..
Galatasaray Adası'nı ilk o zaman gördüm işte.. Havuzunda yüzme yarışları yapılırdı, ama Ada asıl "Kürek" demekti. Galatasaray Kürek Şubesi ordaydı.
Bazen arkadaşlarla buluşur Kuruçeşme parkına giderdik. Kürekçiler antrenman yaparlardı, o zamanlar trafiği nerdeyse yok Boğaz'da.. O incecik fitaların suyun üzerinde kayışını nasıl zevkle izlerdim.. Ve de gıptayla..
Benim için kayık, Moda ya da Kadıköy'de kiraladığımız o tonlarca ağır hantal teknelerdi. Küreklerine asılırdık, canımız çıkardı on metre gidene kadar.
Oysa bu fitalar nasıl ip gibi kayarlardı.
Galatasaray Adası, Boğaz'ın gözdesi, Galatasaray'ın gururuydu.
Tüm rakiplerini hem de nasıl kıskandıran gururu..
Sonra..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Siyaset halkın umurunda değil!.. 10 Temmuz 2020 | 3.182 Okunma İnsan Hakları’nın Temel Direği Masumiyet Karinesi... 09 Temmuz 2020 | 2.884 Okunma Hey gidi Sabahattin Ali!.. Olmak... Ve okumak!.. 08 Temmuz 2020 | 2.123 Okunma Corona’yı “Mantıklı düşünce” ile yenmek.. 07 Temmuz 2020 | 2.088 Okunma Corona’yı “Mantıklı düşünce” ile yenmek.. 07 Temmuz 2020 | 37 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar