Özgün haber yapmak çok mu zor!.

Harikaydı, dün sabah evde kahvemi içerken okuduğum "Haberler özgün olmalı" yazısı.. Okur Temsilcimiz İbrahim Altay gene muhteşem bir eleştiri yapmış, okur adına.. "Bu gazete editörleri başka gazete okumuyorlar...

Harikaydı, dün sabah evde kahvemi içerken okuduğum "Haberler özgün olmalı" yazısı..
Okur Temsilcimiz İbrahim Altay gene muhteşem bir eleştiri yapmış, okur adına..
"Bu gazete editörleri başka gazete okumuyorlar mı" demiş, haklı olarak. Başka gazetelerde, hatta kendi gazetemiz ekinde günler evvel yayınlanmış haberleri, nerdeyse aynen ve de üstelik "İmzalı" özgün haber gibi yayınlama adetimiz var ya, onu eleştirmiş.
Basın bülteni haberlerine, üstelik nerdeyse aynen yayınlarken imza konmasının da altını çizmiş..
Yazısının eksiği var, fazlası yok.
Ajanslardan gelen haberleri de aynen, başlık ve resimlerine varıncaya kadar aynen yayınlayıp imza da koyuyoruz, İbrahim..
Yahu al!. Al, ama yeniden yaz bizahmet.. Ertesi sabah ayni ajans haberini aynen kullanan öbür gazetelerden bir farkın olsun..
Bir tane editörde "Ben farklı olmalıyım" heyecanı, hırsı, isteği olmaz mı?.
Salla başını.. Doldur sayfayı.. Kalk git..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Devlet Operası Murat Karahan’a mı çalışıyor?. 23 Ağustos 2019 | 84 Okunma Etrafında kimler var, Ekrem Başkan!. 22 Ağustos 2019 | 9.976 Okunma Keşke Şaş, Terim’i ikna etseydi!. 21 Ağustos 2019 | 267 Okunma En korkulan adam, Ekrem İmamoğlu!. 20 Ağustos 2019 | 7.657 Okunma Fena halde mutsuz adam... 11 Ağustos 2019 | 137 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar