‘Onuncu köy’den bir maç yazısı daha...

Futbolun güzelliklerini artık yazmaz olduk, maç yazılarında bile.. Oysa tüm gençliğim mesela İslam Çupi, mesela Kahraman Bapçum'ları okumakla geçti. Kendi izlediğim, kendi yazdığım dakikaları bile...

Futbolun güzelliklerini artık yazmaz olduk, maç yazılarında bile.. Oysa tüm gençliğim mesela İslam Çupi, mesela Kahraman Bapçum'ları okumakla geçti. Kendi izlediğim, kendi yazdığım dakikaları bile, bir de onların enfes kaleminden okumak için ertesi sabahı nasıl beklerdim..
"Bugün gazete niye okunmuyor?" deyip suçu ekranlara ve sosyal medyaya atanlar, dönsünler aynaya baksınlar..
Mesela dün Vargas'ın attığı o muhteşem frikik golü, Avrupa'nın önde gelen liglerinden birinde olsaydı, ülkesinde manşet olmakla kalmaz, The New York Times, abartmıyorum, çeyrek sayfa o golü anlatırdı. Anlatıyor çünkü. Okuyorum, ordan biliyorum.. Bizde "Beşiktaş kalecisi Ersin'in hatası" diyenler var, o muhteşem vuruşu hangi kalecinin kurtaracağını düşünmeden..
Neyse.. Demem o değil.. Bilmem kaç kalemden ayni şeyleri yazıp sayfalar dolduruyoruz da, oldu bitti sanıyoruz. Bu kalemler içinde gerçeği göreni okuyan ve korkmadan, çekinmeden yazan kaç kişi var?.
3-0 öndeyken 2 puanı Sergen kaybetti. Devre kapanırken, bizde maç seyreden arkadaşlara, başta...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fenerbahçe’yi Kim’ler yaktı?.. 19 Ekim 2021 | 571 Okunma İzmir notları 17 Ekim 2021 | 252 Okunma Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda bir gece... 16 Ekim 2021 | 187 Okunma Her şey en berbat oluyor!.. 15 Ekim 2021 | 1.175 Okunma Hele şu ‘dört maç’ bitsin de... 14 Ekim 2021 | 947 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar