‘Onuncu köy’den bir maç yazısı daha...

Futbolun güzelliklerini artık yazmaz olduk, maç yazılarında bile.. Oysa tüm gençliğim mesela İslam Çupi, mesela Kahraman Bapçum'ları okumakla geçti. Kendi izlediğim, kendi yazdığım dakikaları bile...

Futbolun güzelliklerini artık yazmaz olduk, maç yazılarında bile.. Oysa tüm gençliğim mesela İslam Çupi, mesela Kahraman Bapçum'ları okumakla geçti. Kendi izlediğim, kendi yazdığım dakikaları bile, bir de onların enfes kaleminden okumak için ertesi sabahı nasıl beklerdim..
"Bugün gazete niye okunmuyor?" deyip suçu ekranlara ve sosyal medyaya atanlar, dönsünler aynaya baksınlar..
Mesela dün Vargas'ın attığı o muhteşem frikik golü, Avrupa'nın önde gelen liglerinden birinde olsaydı, ülkesinde manşet olmakla kalmaz, The New York Times, abartmıyorum, çeyrek sayfa o golü anlatırdı. Anlatıyor çünkü. Okuyorum, ordan biliyorum.. Bizde "Beşiktaş kalecisi Ersin'in hatası" diyenler var, o muhteşem vuruşu hangi kalecinin kurtaracağını düşünmeden..
Neyse.. Demem o değil.. Bilmem kaç kalemden ayni şeyleri yazıp sayfalar dolduruyoruz da, oldu bitti sanıyoruz. Bu kalemler içinde gerçeği göreni okuyan ve korkmadan, çekinmeden yazan kaç kişi var?.
3-0 öndeyken 2 puanı Sergen kaybetti. Devre kapanırken, bizde maç seyreden arkadaşlara, başta...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir millet yaratmak!.. 20 Ocak 2022 | 381 Okunma Beş senelik bir şarkıdan bugün kopan kıyamet!.. 19 Ocak 2022 | 1.090 Okunma Başımız sağolsun Türk Yahudisi kardeşlerim!.. 18 Ocak 2022 | 668 Okunma Lüküs Hayat’la 28 yıl!.. 16 Ocak 2022 | 147 Okunma Kutlarım Mustafa Hocam!.. 15 Ocak 2022 | 561 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar