Omicron nedir?.. Panik mi yoksa beklenen olumlu gelişme mi?..

*Bu köşede Kovid-19 yazıları yazmaya başladığımdan beri mutasyonlarla ya da moda adıyla varyantlarla ilgili şunları yazdım.. "Virüsler yaşamlarını sürdürebilmek için değişime uğrarlar...

*

Bu köşede Kovid-19 yazıları yazmaya başladığımdan beri mutasyonlarla ya da moda adıyla varyantlarla ilgili şunları yazdım..
"Virüsler yaşamlarını sürdürebilmek için değişime uğrarlar, bu virüslerin doğasında var. Mutasyona uğrarken amaç, asla konağı yani insanı öldürmek değildir. Konakla birlikte yaşamayı öğrenmektir. Kovid-19 şimdiye kadar kaç kez mutasyona uğradı, sayısını söyleyebilen olabilir mi?
Ben söyleyeyim, yüzlerce kere! Dördü hariç bunların hiçbirini duymadı insanlar, ilk çıkan şekil, daha sonra gelişen Alfa, Beta ve Delta mutasyonları duyuldu.
Neden? Çok basit..

Bunlar kendileri mutasyona uğrayarak, insan hücrelerine daha kolay ve çabuk girmeyi öğrendiler. Delta varyantı örneğine bakalım.
Şu anda diğer varyantlar, yani ilk ortaya çıkan virüs, Alfa ve Beta varyantları artık çok nadir görülüyor, pozitif...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Galatasaray’da çözüm, sabır!.. 25 Ocak 2022 | 668 Okunma Bir Van cennetidir ki, eşi bulunmaz!.. 23 Ocak 2022 | 273 Okunma Spor turizmi cenneti Türkiye!.. 22 Ocak 2022 | 181 Okunma Bu nasıl habercilik?.. 21 Ocak 2022 | 322 Okunma Bir millet yaratmak!.. 20 Ocak 2022 | 404 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar