Ne yaptın Sayın Savcım?.

Okurken gözlerime inanamadım.. Olayın kahramanı bir savcı.. Yani "kamunun avukatı!." Yani, Türkiye Cumhuriyeti'nin avukatı!.

Yani benim avukatım ve bakın beni nasıl dehşete düşürdü?. Bakın benim adalete güvenimi nasıl sarstı?. Bakın, benim, anayasa teminatı altındaki "Kişi dokunulmazlığı" hakkımın nasıl "Püf" diye yıkılacak kadar tehlikede olduğunu ve bunu hem de bir Cumhuriyet Savcısı'nın yapabileceğini gösterdi?.
Şimdi Adalet Bakanı'na sorma hakkım var..
Ben bu ülkede güvende miyim?. Şimdi iki polis beni gözaltına alıp, Anadolu Adliyesi'ne götürebilir, sırf ama sırf bir savcının keyfi, hem de devleti hiçe sayan bir uygulaması yüzünden, hakkımda dava açılması ve tutuklanmam istenebilir mi?.
Kafanız karıştı değil mi?. Benim sabahtan, gazetemi okuduğumdan beri karışık. Bu satırları yazarken, durmadan yanlış harflere vuruyorum. O kadar karışık..
Çünkü olay o kadar, ama o kadar önemli..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Norveç’in şaibeli gururu Ayasofya’da... 02 Ağustos 2020 | 5 Okunma En muhteşem “Bayram” yazısı... 01 Ağustos 2020 | 11 Okunma Bir “Bayram Nostaljisi” yazısı!.. 31 Temmuz 2020 | 10 Okunma Sakın boyun eğme, Nihat Başkan!.. 30 Temmuz 2020 | 11 Okunma İşte "En Büyük Kültür Hamlesi" bu... 29 Temmuz 2020 | 123 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar