Keşke mizah olsa Güngör! Keşke gülebilsek?..

Sevgili Demircan, Güngör Denizaşan'ı, onun 52 yıllık gazetesini yaşatmak, o hazine arşivi, aynen Ara Arşivi gibi kurtarmak, bu defa Kültür Bakan Yardımcısı olarak sana düşüyor.

Sadece kendi popülarizmini düşünen Ekrem İmamoğlu'na baş vurmayı ve ondan bir şey beklemeyi artık aklımdan bile geçirmediğim için, senden başka güvendiğim kimse yok..
İşte içinde Güngör'ün hayatının ve hazinesinin mühürlü durduğu binanın adresi..
"Taksim Talimhane.. Abdülhak Hamit Cad. No. 62. Serin Apt 7 ve 8 nolu daireler." Bu arada, "İnsanlar hiçbir şeylerini sigorta ettirmesinler" diye adeta ellerinden geleni yapan, sigortalısına üç kuruşluk kazık atmayı kazanç sanan ve ödemedikleri, ödemekten kaçındıkları her kuruşla bindikleri dalı kestiklerinin farkında olmayan sigorta şirketlerine gücün yeter mi, ya da onları kime havale edersin, bilemiyorum, Sevgili Demircan!.
Sevgilerimle...

***


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Peki ya Milion taşı, İmamoğlu Dostum!. 17 Ocak 2021 | 4.338 Okunma Uygurlar.. Atatürk ve güncel gerçekler.. 16 Ocak 2021 | 406 Okunma Güldürme beni Emre Belözoğlu!.. 15 Ocak 2021 | 815 Okunma WhatsApp denen cebimizdeki “Korkunç Casus!..” 14 Ocak 2021 | 962 Okunma Hani kumarı yasaklamıştık? 13 Ocak 2021 | 400 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar