Keşke mizah olsa Güngör! Keşke gülebilsek?..

Sevgili Demircan, Güngör Denizaşan'ı, onun 52 yıllık gazetesini yaşatmak, o hazine arşivi, aynen Ara Arşivi gibi kurtarmak, bu defa Kültür Bakan Yardımcısı olarak sana düşüyor.

Sadece kendi popülarizmini düşünen Ekrem İmamoğlu'na baş vurmayı ve ondan bir şey beklemeyi artık aklımdan bile geçirmediğim için, senden başka güvendiğim kimse yok..
İşte içinde Güngör'ün hayatının ve hazinesinin mühürlü durduğu binanın adresi..
"Taksim Talimhane.. Abdülhak Hamit Cad. No. 62. Serin Apt 7 ve 8 nolu daireler." Bu arada, "İnsanlar hiçbir şeylerini sigorta ettirmesinler" diye adeta ellerinden geleni yapan, sigortalısına üç kuruşluk kazık atmayı kazanç sanan ve ödemedikleri, ödemekten kaçındıkları her kuruşla bindikleri dalı kestiklerinin farkında olmayan sigorta şirketlerine gücün yeter mi, ya da onları kime havale edersin, bilemiyorum, Sevgili Demircan!.
Sevgilerimle...

***


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hafta sonu sıkıntısı... ve de “Derbi” öyle mi? 18 Şubat 2020 | 30 Okunma Sevgili Musa Eroğlu üstadım ve harika kitabı... 16 Şubat 2020 | 238 Okunma Günü kutlanacak “Sevgi” kaldı mı ki!.. 15 Şubat 2020 | 2.021 Okunma Mesele Akıncı değil, KKTC halkı.. 14 Şubat 2020 | 2.452 Okunma “Kayyum” lafını kim, nerden uydurdu?. 13 Şubat 2020 | 2.353 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar