Kendi bacağına kurşun sıkmak!..

Bacağa kurşun sıkmak, mafya işidir. 1994'te benim bacağıma sıktıkları gibi.. Ama bir de "Kendi bacağına kurşun sıkmak" vardır.

Yaptığı işi yüzüne gözüne bulaştırma anlamına kullanılır..
Örnek!.
İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuvarı öğrencileri, Kadıköy İskelesi'nin teras katındaki İstanbul'un dünyaca ünlü manzarası Sarayburnu'na, Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet'e bakan, İstanbul Belediyesi'ne ait İstanbul Kafe ve Kitabevi'nde İstanbul Belediyesi Kültür Dairesi organizasyonuyla bir İstanbul şarkıları konseri düzenlediler, pazar sabahı ailecek keyif yapmak isteyen İstanbullular için..
Ne güzel değil mi?.
Güzel değil.. Harika.. Ama İstanbul Belediyesi Şehir Hatları, tam da bu dünyanın en güzel manzaralı terasın önünü, koca Boğaz, Haliç ve Marmara'da başka yer kalmamış gibi haftalardır, vapur parkı olarak kullanıyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fatih Terim’in askerleri ve Belhanda!.. 23 Eylül 2020 | 758 Okunma Hangi Jüri Ahmet Hakan?. Hangi Jüri?.. 22 Eylül 2020 | 792 Okunma O. Henry’den... Kıyafetler geçidinde yitirilen... 20 Eylül 2020 | 68 Okunma Salgını yenmenin sırrı... “M - H - M!..” 19 Eylül 2020 | 251 Okunma Bu filmi izlemek zorunlu olmalı!.. 18 Eylül 2020 | 1.688 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar