İzlanda’da Güneş’i, Şenol batırdı!.

"Başlık" dedim de.. Bizde de yığınla yazı, tonla başlık okudum, hemen bütün gazetelerde.. En güzelini Sözcü Spor'da Yasin Yıldırım atmıştı.

Bütün maçı özetleyen 4 kelimeyle, hem maçı, hem yazısını özetlemişti Yasin..
"Güneş çıktı, Yıldızlar kayboldu!."
Fransa maçı üzerine dün yazdığım izlenimlerimde vardı bu satırlar..
Yasin'in üslubu ile, İzlanda maçını anlatan benim özetim de bu yazının tepesinde..
Yaz mevsiminde güneşin nerdeyse hiç batmadığı, gündüzün 22 saat sürdüğü İzlanda'da Güneş'i bu defa Şenol Hocam kendi elleriyle batırdı.
Nerde Fransa önünde o muhteşem takımı seçen, o muhteşem futbolu oynatan muhteşem hoca, nerde İzlanda önünde sahaya çıkardığı takımdan, oynattığı futbola, yaptığı değişikliklere kadar her şeyi ama her şeyi yanlış, adeta mağlup olmak için elinden geleni yapan Şenol Güneş!.
Şenol Hocam yanlışlara aslında maçtan bir gün önce başlamıştı. İzlanda'da yaptığı basın toplantısında "Ben İzlanda'ya 43 sene önce gelmiştim. Şehir büyümüş ama belli ki kafalar küçülmüş" dedi..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sahada ve masada tamam da, ekranda?. 19 Ekim 2019 | 3.424 Okunma Bu nasıl mahkeme, bu nasıl Yargıç! 18 Ekim 2019 | 2.769 Okunma Benim adayım İsmail Ünal!.. 17 Ekim 2019 | 2.453 Okunma İçişleri Bakanı’na bir mektup daha... 16 Ekim 2019 | 3.987 Okunma Sürüden ayrılanı kurt kapar ama... 15 Ekim 2019 | 2.912 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar