İzlanda’da Güneş’i, Şenol batırdı!.

"Başlık" dedim de.. Bizde de yığınla yazı, tonla başlık okudum, hemen bütün gazetelerde.. En güzelini Sözcü Spor'da Yasin Yıldırım atmıştı.

Bütün maçı özetleyen 4 kelimeyle, hem maçı, hem yazısını özetlemişti Yasin..
"Güneş çıktı, Yıldızlar kayboldu!."
Fransa maçı üzerine dün yazdığım izlenimlerimde vardı bu satırlar..
Yasin'in üslubu ile, İzlanda maçını anlatan benim özetim de bu yazının tepesinde..
Yaz mevsiminde güneşin nerdeyse hiç batmadığı, gündüzün 22 saat sürdüğü İzlanda'da Güneş'i bu defa Şenol Hocam kendi elleriyle batırdı.
Nerde Fransa önünde o muhteşem takımı seçen, o muhteşem futbolu oynatan muhteşem hoca, nerde İzlanda önünde sahaya çıkardığı takımdan, oynattığı futbola, yaptığı değişikliklere kadar her şeyi ama her şeyi yanlış, adeta mağlup olmak için elinden geleni yapan Şenol Güneş!.
Şenol Hocam yanlışlara aslında maçtan bir gün önce başlamıştı. İzlanda'da yaptığı basın toplantısında "Ben İzlanda'ya 43 sene önce gelmiştim. Şehir büyümüş ama belli ki kafalar küçülmüş" dedi..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Uğur kabul etmemekte haklıymış!.. 19 Haziran 2019 | 104 Okunma Küçük tartışmanın “Dev” finali!. 18 Haziran 2019 | 2.227 Okunma Babamı bir kez daha anarken.. 16 Haziran 2019 | 84 Okunma Paris’te bir Sultan ve Türk Kafası.. 15 Haziran 2019 | 117 Okunma Bir fırça da benden, bu defa!. 14 Haziran 2019 | 1.310 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar