Halit Ayar’ı kim öldürdü?.

22 yaşındaki İTÜ'den bu yıl mezun olan Halit Ayar'ın Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde, Açık Cezaevi'nden izinli çıkan iki uyuşturucu bağımlısı sarhoş tarafından bıçaklanarak öldürülmesi üzerine yazmıştım dün, "Halit Ayar'ı kim öldürdü" başlığı ile..

Bir yığın suçtan sabıkalı, polis tarafından 19 defa yakalanıp savcılığa teslim edilmiş, hakkında açılan 10 davanın birinde 10 yıla mahkum olmuş, öbür dokuz davası devam ederken "iyi hal" diye Açık Cezaevi'ne aktarılmış, orada gene "iyi hal" diye izin hakkı kazanmış, çıktığı ilk izinde gene suç işlediği için hemen Kapalı Cezaevi'ne iadesi gerekirken, hatta ve hala "iyi hal"den bir izine daha yollanmış Emra, işte bu ikinci izinde Halit'i iki bira parası için ölene kadar bıçaklamıştı.
Ben de sormuştum.
"Halit Ayar'ı kim öldürdü" diye..
Bugün, cevaba başlıyorum..

***

1- Yasalarımız öldürdü.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu muhteşem haberi nasıl görmedik?.. 04 Ağustos 2020 | 672 Okunma Norveç’in şaibeli gururu Ayasofya’da... 02 Ağustos 2020 | 55 Okunma En muhteşem “Bayram” yazısı... 01 Ağustos 2020 | 31 Okunma Bir “Bayram Nostaljisi” yazısı!.. 31 Temmuz 2020 | 10 Okunma Sakın boyun eğme, Nihat Başkan!.. 30 Temmuz 2020 | 13 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar