Galatasaray’a Atina’da yapılan ayıp!..

Olimpiakos ile hazırlık maçı oynamak üzere Yunanistan'a giden Galatasaray, Atina Havaalanı'ndaki utanç verici muameleden sonra, hemen ordan geri döndü biliyorsunuz.. Kovid'i bahane eden Yunan pasaport polisi, kafileyi keyfi kararla 3 saat...

Olimpiakos ile hazırlık maçı oynamak üzere Yunanistan'a giden Galatasaray, Atina Havaalanı'ndaki utanç verici muameleden sonra, hemen ordan geri döndü biliyorsunuz..
Kovid'i bahane eden Yunan pasaport polisi, kafileyi keyfi kararla 3 saat bekletince, Galatasaray yönetimi doğru kararı, doğru zamanda verdi. Alkış..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu da, Galatasaray'a verdikleri destek ve Yunanistan yetkililerine yolladıkları mesajlarla gerekeni, "devlet" olarak yaptılar..
Şimdi biz, medya olarak üzerimize düşeni iyi düşünmek zorundayız.
Bu olay bir Türk-Yunan düşmanlığına çevrilmemeli..
Ben, Ege'nin iki yanındaki yüzlerce sene bir arada yaşamış insanların nasıl dost olduklarını en iyi bilenlerdenim. Bu bilgiyi de seneler boyu yaşayarak öğrendim.
Tamam.. İki tarafta da aşırı milliyetçi, hatta ırkçılar var. Onlar kışkırtmak için bahane arıyorlar. İki tarafta da, oy için "düşman" sözcüğünü kullanmak isteyenler var..
Ama..
Sömürgeci İngiliz'in, o sıralar İstanbul'u işgal etmiş İngiliz'in tahrikleri ile İzmir'e çıkan ve Mustafa Kemal...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sayın Soylu, bu bir ‘ihbar’dır!.. 30 Temmuz 2021 | 91 Okunma ‘Aşısız kalasınız inşallah!..’ 29 Temmuz 2021 | 629 Okunma Bu defa her şeyi yanlış yaptık!.. 28 Temmuz 2021 | 761 Okunma İki spor dalı ve iki ‘Başkan’ farkı... 27 Temmuz 2021 | 505 Okunma İyi bayramlar Türkiye!.. 25 Temmuz 2021 | 414 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar