Cumhuriyet Bayramı’nı yaşamak...

Hıncal'ı Hıncal yapan eğitimlerin en kalıcılarını farkında bile olmadan, Şeker, Kurban,Cumhuriyet, Gençlik, Çocuk ve Zafer bayramlarında aldım ben.

İlk unutulmaz Cumhuriyet Bayramım, Bandırma'daydı.. 40'lı yıllar.. O günün unutamadığım duygusu da, kıskançlık.. Evet.. Evet.. Aynen öyle..

Ağabeyimi kıskanmıştım. O izciydi. Pırıl pırıl izci elbiseleri içinde nasıl çarpıcıydı..

Yetmezmiş gibi, bir de trampet takımındaydı, okulun.. Şehri ana caddeden boydan boya yürüyen okulun en önünde, atılan adımlara ritm vererek yürür ve yürütürdü trampet takımını.. Karşılıklı kaldırımlara doluşmuş insanlar da nasıl çılgınca alkışlarlardı onları..

Nasıl hasetle bakardım aralarındaki ağbime..

O yıllarda bütün bayramlar aslında çocuklar içindi sanki.. Dini, milli her bayramda, "Bayram" yapardık.. Ve öğrenirdik.. Neler neler öğrenirdik.. Eğitimdi aslında, bayramlarımız..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İşte Macron’un Fransası!. 02 Aralık 2020 | 226 Okunma Bravo Serdar Tatlı Başkan!. 01 Aralık 2020 | 680 Okunma Bu yazıyı mutlak okuyun!. 29 Kasım 2020 | 1.061 Okunma Efsane maç bu gece sabaha karşı 5’te!.. 28 Kasım 2020 | 1.231 Okunma Maradona! Birinci elden... Çıplak gözle... 27 Kasım 2020 | 1.277 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar