Bu Şenol’la mı, Euro 2020’ye gideceğiz!..

*Konumuzla doğrudan ilgili değil ama, Fatih Portakal'a da bir sorum var. Niyesini o ve Fox Ana Haber izleyicileri anlar.. "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Şeref Tribünü'ne girdiğini görünce, maçı İzlanda'nın...

*

Konumuzla doğrudan ilgili değil ama, Fatih Portakal'a da bir sorum var. Niyesini o ve Fox Ana Haber izleyicileri anlar..
"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Şeref Tribünü'ne girdiğini görünce, maçı İzlanda'nın kazanmasını istedin mi, doğru söyle!."

***


Utanma özürlü adam!..

İstanbul'un gurur mekanlarından Borsa'yı işleten Rasim Özkanca'nın, Lütfi Kırdar tesislerini bırakma kararı verdiğini yazmıştım, dün.
Özkanca "İşletmeyi Belediye'den kiralayan TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) yıllardır biriken borçlarını ödemedi. Oturduk, yeniden yapılandırdık. Ama taksitleri de ödeyemediler. Oysa ben Kırdar'da yapılan her toplantı, galaya servis yapmaya devam ediyorum. Para alamıyor, durmadan yeni masraflar yapıyorum. Dayanma gücüm bitiyor. Bırakma kararı aldım" demişti.
Yazının çıktığı bütün gün, TÜRSAB Başkanı'nın beni aramasını bekledim.
Başaran Ulusoy'a kadar bütün TÜRSAB Başkanlarını tanırdım. Dostlarımdı.
Hele turizm benim baş konularımdan olunca.
Bu yenisini hiç görmedim, duymadım.. Firuz Bağlıkaya mı imiş, neymiş adı..
Niye tanışmadığımızı da anladım tabii.. Böyle bir yazıdan sonra da aramaz, açıklama yapmak istemezse eğer?.
Dün sabah gazeteye gelirken bir arkadaş aradı.
"Turizm Güncel diye bir site var. TÜRSAB Başkanı sana sallamış" dedi.
Gazeteye geldim. Buldurdum yazıyı.. Şöyle..
"TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Borsa'nın mekanı kendi isteğiyle tahliye etmek istediğini belirtti. 'TÜRSAB mali sıkıntı içinde ve UKTAŞ'taki borçlarını ödeyemiyor. Borsa'yla ilgili borçları yapılandırdık ve bir plan dahilinde ödüyorduk. Ancak kendileri çıkmak istedi. Sanırım mekana kimse talip olmaz diye bekliyorlardı. Bir anda 10 tane talipli birden çıkınca paniğe kapılıp yazı yazdırıyorlar' dedi.
Uluç'un yazısında bahsettiği, 'Bakan Ersoy olaya el koyacak' ifadesiyle ilgili sorumuza da yanıt veren Bağlıkaya, 'TÜRSAB ile ilgili onlarca sorun dururken sıra Borsa Restaurant'a mı geldi. TÜRSAB'ın gelir getirici işleri elinden alındı, Bakanlığın bunlarla ilgilenmesi gerekirdi. Libya ve Irak vizesi işi elimizden alındı. Biz oradan gelen parayla 4-5 ayda TÜRSAB'ın eski döneminden kalma borçların 30 milyon lirasını ödedik. Ancak bu iki ülkeye vize işinde TÜRSAB'ın kotasını sıfırladılar, özel şirketlerin kotasını arttırdılar. Cer Modern'i elimizden alıyorlar.
Bakanlığımızın öncelikle bu konularla ilgilenmesi gerekir' ifadelerini kullandı."

*

*

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhuriyet Bayramı’nı yaşamak... 29 Ekim 2020 | 664 Okunma SABAH yeniden doğuyor!.. Türkiye için!.. 28 Ekim 2020 | 319 Okunma İmamoğlu Başkan’ın “Komik” ekibi... 27 Ekim 2020 | 8.520 Okunma Sevgili Ahmet’in ardından... 25 Ekim 2020 | 381 Okunma Almanya’da neden korona paniği var? 24 Ekim 2020 | 920 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar