Biraz düşünün!. Biraz ders alın!.

Dün iki resim yayınladım, bir şey yazmadan.. Resimler her şeyi ifade ediyordu çünkü.. İkisi de Türkiye kıyılarında bir yerlerde çekilmiş iki ikonik, resim..

Dün iki resim yayınladım, bir şey yazmadan.. Resimler her şeyi ifade ediyordu çünkü.. İkisi de Türkiye kıyılarında bir yerlerde çekilmiş iki ikonik, resim.. İki simge.. Sonra gazeteler geldi.. Baktım.. Ders alan, ibret çıkaran yok.. Her şey eski tas, eski hamam.. O zaman anladım ki..

Biz düşünmeyi unutmuşuz.. Ders çıkarmak, ibret almak kalmamış.. Depremi, faciaları bile siyaset için, üç beş oy için kullanmaktan çekinmiyoruz..

Dünyanın öbür ucunda, Miami'de bir Türk kızı eğlendi, dans etti diye linç edilirken, burada "Ölüm"den oy çıkarmaya çalışanlara nerdeyse alkış tutuluyor..

Hangisi daha ayıp bunların, bir düşünün hele..

Miami'de dans eden kız mı, içimizde, böyle bir günde bile siyasi dans edenler mi?.

O zaman bu resimlere bir daha bakın, bugün!. Bu defa resimaltı da yazdım..

Okuyun..

İki resmin ortak yanı.. İkisinde de iki çocuk var..

Mustafa Kemal'in, "Ülkesinin geleceği" dediği iki çocuk yani.. Bu iki resme bakın ve geleceği düşünün.. Son ve başlangıcı düşünün..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İngiltere... Türkiye ve Kovid!.. 21 Nisan 2021 | 321 Okunma Bir Mustafa Cengiz mucizesi!.. 20 Nisan 2021 | 1.422 Okunma Yaşlanmak değil!.. Sadece yavaşlamak!.. 18 Nisan 2021 | 674 Okunma Kovid’in en büyük savaşçısı!.. 17 Nisan 2021 | 168 Okunma İmdat Cumhurbaşkanım!.. İmdaaaatttt!.. 16 Nisan 2021 | 2.880 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar