Atatürk’ümle yaşadığım bir hafta sonu..

Aynen öyle, sevgili okurlar.. Aynen öyle.. Atatürk'ümle yaşadığım bir hafta sonu geçirdim.. Bir muhteşem hafta sonu..Coşarak.. Duygulanarak.. Haykırarak.. Ağlayarak.. Evet ağlayarak.. ...

O coşku seline dayanmak için çok uğraştım ama, cumartesi gecesinin sonuna doğru dayanamadım artık. Bıraktım kendimi, o geceleri yaşayan herkes gibi..
Anlatayım, anlatabilirsem..
Duyguları anlatabilmek o kadar zor ki..
Beylikdüzü Klasik Müzik Günleri yazımı Kemaller okumuş Ankara'da.. Yeni evlerine taşınıyorlardı hafta boyu.. Perşembe akşamı eski evlerinde son kez yatmışlar ve cuma sabahı erkenden İstanbul yollarına düşmüşler. Yeni evlerinde bir kez bile yatmadan..
Çünkü Beylikdüzü Yaşam Vadisi'ndeki iki güzel geceyi kaçırmak istememişler.
"Vadiden Anadolu'ya" cuma.. "Kuvayi Milliye" cumartesi..
Geldiler Ankara'dan.. Düştük Beylikdüzü yollarına.. Etiler nire, Beylikdüzü nire..
Hele bu ülkenin kaldırım mühendislerinin yaptığı TEM/ Üçüncü Köprü Kavşağı'ndaki tıkanma yüzünden trafik yarım saat adeta dururken ve bu aylardır, bu hatalı kavşağı düzeltmek kimsenin aklına gelmez ve umurunda olmazken, o işkence yolunda..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sabahattin Ali’den Leylim Ley’in öyküsü 05 Temmuz 2020 | 552 Okunma Bu ne muhteşem güzelliktir, İzmir’im!.. 04 Temmuz 2020 | 1.857 Okunma Bravo sana Özdemir Erdoğan.. Bravo!.. 03 Temmuz 2020 | 2.257 Okunma Üç “Utanç” adamı.. Burak.. Emre.. Ömer!.. 02 Temmuz 2020 | 2.773 Okunma 20 sene önceki Terim nerde, Hocam?.. 01 Temmuz 2020 | 2.087 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar