Muharrem İnce imzaları topladı; peki sonra?

Bilindiği üzere Muharrem İnce 24 Haziran 2018 seçimlerinde CHP’nin adayı idi. O seçimlerde de partisinden 8 puan üzerinde oy aldı. İYİ Parti’ye oy verip de Akşener’e oy vermeyerek İnce’ye oy verenler...

Bilindiği üzere Muharrem İnce 24 Haziran 2018 seçimlerinde CHP’nin adayı idi. O seçimlerde de partisinden 8 puan üzerinde oy aldı. İYİ Parti’ye oy verip de Akşener’e oy vermeyerek İnce’ye oy verenler vardı. Hatta HDP’nin adayı terörist elebaşlarından Demirtaş’a oy vermeyip yine İnce’ye oy verenler vardı. 

Kılıçdaroğlu ve ona destek verenler aday ilan edilince her şeyin bittiğini farz ettiler. Ancak, olay o kadar da basit değildi. 

Daha önce gizlenen HDP iş birliği şu an net bir şekilde ortaya çıkmış durumda. HDP yani PKK’nin yasal görünümlü -aslında yasal da olmayan- uzantısı aday çıkarmayarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kılıçdaroğlu’nu destekliyor.

Geçmişte çok göze batmayan bu destek, CHP içerisindeki ulusalcıları da rahatsız etti. CHP içerisindeki ulusalcılar Muharrem İnce’ye yöneldi. 

Muharrem İnce’nin oluşan cazibesi seçime kadar devam eder mi onu zaman gösterecek. Ancak, yakaladığı bu ivme onu gelecekte İYİ Parti’nin oturduğu düzlemin biraz soluna konumlandırır. Gerisi de onun marifetine, siyaset üretmesine kalır. 

Kulislerde Kılıçdaroğlu’nun Muharrem İnce’ye Millî Eğitim Bakanlığı teklif ettiği söyleniyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kim, hangi gerekçe ile kime oy verdi? 29 Mayıs 2023 | 1.947 Okunma Babala TV yayını ve Ümit Özdağ desteği Kılıçdaroğlu’na seçimi kazandırır mı? 27 Mayıs 2023 | 8.488 Okunma Seçmenini sandığa gitmeye ikna eden kazanır; Erdoğan’ın rakibi rehavet 22 Mayıs 2023 | 4.328 Okunma Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci tur nasıl olur; Sinan Oğan’a oy verenler kime oy verir? 19 Mayıs 2023 | 3.968 Okunma Yüzyılın seçimi 14 Mayıs için senaryolar 14 Mayıs 2023 | 2.915 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar