Fotoğraf karelerinin anlattıkları

Tv100 Gazetesi Yazarı Hilmi Daşdemir'in bugünkü (27.01.2022)'' Fotoğraf karelerinin anlattıkları'' başlıklı yazısı.

Bir edebiyatçı olsam İmamoğlu fotoğrafları üzerinden bir roman ya da fotoroman yazabilirdim. Çünkü insan bazen beden diliyle ve mimikleriyle, ağzıyla söylediğinin tam tersini söyler.

Dün CHP'li büyükşehir belediye başkanlarının, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu parti genel merkezinde ziyaretinde çekilmiş bir fotoğrafı vardı. Bir gün önce ismi cumhurbaşkanlığı için de geçen Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş’ın açılış töreninde Kılıçdaroğlu’na, “Temennimiz cumhurbaşkanı olarak teşrif etmeniz” şeklindeki sözleri açık destek olarak da anlaşılabilecek bir takdim olarak görülmüştü.

Mansur Yavaş, masada bir tıkanma olursa bu çıkışlarından sonra Kılıçdaroğlu’nun tercih edeceği isim olarak öne çıkacaktır.

Aynı taktiği hatta bir el yükselterek uygulayan bir isim de Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş olmuş, “Genel başkanım aday olmayacaksa ben de aday olabilirim” çıkışını yapmıştı.


Tabii hiç kimsenin Ekrem İmamoğlu gibi Akşener’den destek aldığı yok. Zaman zaman Mansur Yavaş ismi zikredilse de bunlar İYİ Parti tabanından tepki almamak için yapılan taktiksel çıkışlardır. Görünen o ki Mansur Bey tarafından bile inandırıcı olarak görülmemiştir. Şunu da unutmamak gerekir ki 2019’da Mansur Yavaş’ın ABB başkan adaylığına en çok muhalefet de Akşener’den gelmiş ancak sonra desteklemeye mecbur kalmıştı.

Şimdi tekrar fotoğrafa dönecek olursak ayakta duran belediye başkanlarının hepsi oldukça mutlu görünürken İmamoğlu’nun yüz ifadesi farklı. Ekrem Bey mutsuz görünüyor. Nitekim toplantı biter bitmez, basın mensuplarına da görünmeden, kaçarcasına CHP Genel Merkezi’nden çıkıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muharrem İnce imzaları topladı; peki sonra? 27 Mart 2023 | 2.494 Okunma İYİ Parti için sonun başlangıcı mı? 24 Mart 2023 | 4.441 Okunma Muharrem İnce ve Memleket Partisi alternatif olabilir mi? 20 Mart 2023 | 2.041 Okunma HÜDAPAR ve Yeniden Refah'ın Cumhur İttifakı'na etkisi ne olur? 17 Mart 2023 | 4.101 Okunma Depremin yaralarını sarma kampanyası 13 Mart 2023 | 155 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar