YPG elebaşı Beyaz Saray’a gider mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Amerika ziyaretinden birkaç hafta önce, Cumhuriyetçi ve Demokrat bir grup senatör, ABD Dışişleri Bakanlığı'na bir mektup yazarak YPG elebaşı Ferhat Abdi Şahin'e (Mazlum Kobani) ABD'nin hızlı bir şekilde vize vermesi talebinde bulunmuştu.

Erdoğan'ın ziyareti sırasında kendisiyle görüştükten sonra, sözde soykırım tasarısının Senato'ya gelmesini bloke eden Cumhuriyetçi senatör Lindsey Graham'in de imzacılarından olduğu mektupta, Şahin'in Kongre tarafından dinlenmesinin de yarar sağlayacağı belirtiliyordu.
Keza Amerikan Başkanı Trump da Barış Pınarı Harekâtı sürecinde attığı tivitlerden birisinde, "General Mazlum, nazik sözleriniz ve cesaretiniz için teşekkür ederim. En içten saygılarımı lütfen Kürt halkına iletin. Sizi yakın bir zamanda görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum" diyerek YPG elebaşını hem övmüş, hem Kürtlerin temsilcisi ilan etmiş, hem de Beyaz Saray'a resmen davet etmişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
NATO’nun caydırıcılığı 06 Aralık 2019 | 2.249 Okunma Türkiye-Fransa gerginliği, NATO zirvesine damga vuracak 04 Aralık 2019 | 2.580 Okunma Irishman, Amerikan derin devletini neden akladı? 03 Aralık 2019 | 415 Okunma “AKP Çocukları” 02 Aralık 2019 | 4.405 Okunma “Mavi Vatan” mücadelemiz 29 Kasım 2019 | 3.060 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar