PKK-FETÖ ‘cenneti’ olarak İsveç

Türkiye'nin NATO'ya üyeliklerini veto etmemesi için görüşmeye gelecek olan İsveç ve Finlandiya dün bir sürprizle karşılaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizi ikna etmeye mi gelecekler, kusura bakmasınlar...

Türkiye'nin NATO'ya üyeliklerini veto etmemesi için görüşmeye gelecek olan İsveç ve Finlandiya dün bir sürprizle karşılaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizi ikna etmeye mi gelecekler, kusura bakmasınlar yorulmasınlar" dedi.
Peki, Erdoğan'ı sözlerle etkilenmeyeceğini belirtmeye itecek kadar ciddi olan durum neydi? Önce İsveç'in FETÖ karnesine bakalım:
İsveç, kendisine başvuran FETÖ'cüleri, sorgusuz kabul ediyor desek yeridir. Hatta İsveç Göçmen Dairesi Yardımcısı Hukuk Şefi Carl Bexellius, "Hapse girme riski büyük olanların ilticasını kabul ediyoruz" demişti. Hapis riski büyük olanları himaye etmelerinden anlaşılacağı üzere en azılı FETÖ'cülerin bir kısmı İsveç'te yaşıyor demek mümkün. İsveç, 2015 yılında 253, darbeden sonra 2016'da 738 ve 2017'de 872 FETÖ mensubuna, toplamda yaklaşık 2 bin FETÖ'cüye çalışma ve oturma izni verdi. Türk vatandaşlarının bu ülkelerden turist vizesi bile alması sıkıntıyken, binlerce FETÖ'cüyü aileleriyle birlikte kolları açık kabul etmiş bu ülkeye neden kızgın olunduğu daha net anlaşılır.
Peki, İsveç'teki azılı FETÖ'cüler...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan, Yunanistan’ı erken seçime götürüyor 04 Temmuz 2022 | 518 Okunma Dodurga sandık başına gidiyor 02 Temmuz 2022 | 407 Okunma NATO’da ne oldu? 01 Temmuz 2022 | 221 Okunma Türkiye, NATO kapısını açacak mı? 29 Haziran 2022 | 316 Okunma Yargıtay’a itirazım var 28 Haziran 2022 | 412 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar