Özel uçak, makam aracı ve ‘yazlık saray’

Demagog olmayanlar ya makam araçlarını bırakıp özel uçaklarından temelli insin ya da sonsuza dek sussun...

Meral Akşener'in 2018 yılında viral olan bir videosunu izliyorum. Tarifeli uçakta yanındaki yolcu kadına şöyle diyor: "Özel uçaklarla gezmiyoruz biz, görüyorsunuz. Bunu da değiştirmeyeceğim, söz. Söz. Yarın, dört-beş sene sonra 'Meral ablayla uçakta gitmiştik, söz vermişti ama yalancı çıktı' dedirtmeyeceğim size."


Aradan üç yıl geçti ve Meral Hanım, Hawker 800XP Performance tipi özel uçakla geldiği Malatya'da havaalanında, özel makam aracı ve her biri lüks marka yaklaşık otuz araçlık konvoyla şehre giriş yaptı.


Kılıçdaroğlu da grup konuşmasında "Makam aracı saltanatına son vereceğiz" dediğinin ertesinde üçüncü makam aracını almıştı. Hatırlarsanız İBB Başkanı İmamoğlu da içlerinde belediyeye ait hizmet araçları da bulunan arabaları Yenikapı'ya dizdirip "makam aracı israfı" diyerek sunmuştu. Fakat İBB Meclisi komisyon raporuyla kanıtlandığı üzere İmamoğlu, hem o araçları geri kiralamış hem de daha fazlasını belediye bünyesine katmıştı.


Cumhurbaşkanı...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Küreselcilerin oyunu bu olmasın? 17 Eylül 2021 | 490 Okunma Yeni ‘meşru ayrımcılık’: Çarşaf 15 Eylül 2021 | 281 Okunma Megri megri ve Doğu Masası 14 Eylül 2021 | 3.636 Okunma Küreselcilerin oyununu bozanlar... 10 Eylül 2021 | 497 Okunma Kim bu Bizanslılar? 08 Eylül 2021 | 4.237 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar