Kılıçdaroğlu, Yozgat’a gidince...

Eskiden bir siyasetçinin Türkiye'nin bir ucunda ne dediği ile öteki ucunda ne dediğini kıyaslayacak imkânlar yoktu. Ancak Kılıçdaroğlu durumu hâlâ öyle sanıyor herhalde. Yozgat'ta muhtarlar ve kanaat önderleri...

Eskiden bir siyasetçinin Türkiye'nin bir ucunda ne dediği ile öteki ucunda ne dediğini kıyaslayacak imkânlar yoktu. Ancak Kılıçdaroğlu durumu hâlâ öyle sanıyor herhalde.
Yozgat'ta muhtarlar ve kanaat önderleri ile buluşmasında şöyle demiş: "Kandil denen yuvayı yerle yeksan etmezsem bana da Kılıçdaroğlu demesinler." Mekân milliyetçi muhafazakârlığın kale şehirlerinden birisi olunca Meclis kürsüsünden "Savaşa hayır" diyen Kılıçdaroğlu'ndan da eser kalmamış anlaşılan.
Geçen hafta tezkereye "Hayır" diyen, yani hem Mehmetçik sınırımızdan burnunu bile dışarı çıkaramasın hem de Irak ve Suriye'de vatan savunmasında bulunan askerlerimiz geri dönsün isteyen Kılıçdaroğlu, Kandil'i PKK'nın başına yıkacakmış. Çorum'u ülke saydığı gibi Kandil'i de Irak'ta değil de Türkiye'de sanıyor olabilir mi?
Üstelik daha...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Balkanlar’ı ısıtan Türk rüzgârı 21 Ocak 2022 | 78 Okunma Parlamenter komedi 19 Ocak 2022 | 396 Okunma DEVA’lının ihanet tarifesi 18 Ocak 2022 | 1.179 Okunma Sabah Gazetesi Yazarı Hilal Kaplan: ''Mavi Zafer günü'' 17 Ocak 2022 | 275 Okunma İntihar ve gençlik 14 Ocak 2022 | 437 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar