İspanya kadar demokratik olsak yeter

7 Haziran seçimlerinde HDP tarihindeki en büyük sandık başarısına imza atarak %13 oy almıştı. PKK, bir ay sonra üç polisimizi uykusunda şehit ederek çözüm sürecinin ipini çektiğindeyse gıkları çıkmadı.

Bilakis 6-8 Ekim kalkışması başta olmak üzere siyaseti şiddetle zehirleyecek ne kadar yıkıcı eylem varsa imza attılar.
Canlı bombaların cenazelerine gitmekten, PKK'lı teröristleri açıkça övmeye kadar terör yardım ve yataklığını siyaset yapmaya tercih ettiler. Bugün HDP'li Belediye Başkanlarının Kandil'den talimat almadığına herhangi bir HDP'li inanır mı? Öyleyse neyi tartışıyoruz?
Devlet, Mehmetçiği Güneydoğu'da ve Suriye'nin kuzeyinde canıyla mücadeleye yönlendirirken, iki mücadelenin de kilit illeri olan bu yerleri Kandil'in yönetimine bırakmasını mı? Demokrasinin gereği bu muymuş? Geçiniz.
İspanya'da Katalanlar şiddete başvurmamış olmalarına rağmen bağımsızlık referandumu yapmaya kalktılar diye devletin nasıl daldığını iyi hatırlayın:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Okullar açılsın, veliye seçenek sunulsun 14 Ağustos 2020 | 2.194 Okunma Muhalefetin sağır eden Akdeniz sessizliği 12 Ağustos 2020 | 2.394 Okunma “Türkiye ekonomisini mahvederim” 11 Ağustos 2020 | 3.137 Okunma Katil, olay mahalline döndü 10 Ağustos 2020 | 3.017 Okunma İstanbul Sözleşmesi yaşatır mı? 07 Ağustos 2020 | 9 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar