FDD’nin hedef listesine nasıl girdim?

The Foundation for Defence of Democracies (Demokrasileri Savunma Vakfı) olan FDD, Amerika Birleşik Devletleri'nde Türkiye düşmanı lobilerin en başında gelen kuruluşlardan biri. Sinan Ciddi de FDD Türkiye Masası'nda çalışan bir...

The Foundation for Defence of Democracies (Demokrasileri Savunma Vakfı) olan FDD, Amerika Birleşik Devletleri'nde Türkiye düşmanı lobilerin en başında gelen kuruluşlardan biri. Sinan Ciddi de FDD Türkiye Masası'nda çalışan bir "araştırmacı" ve lobici.
Geçtiğimiz günlerde yine Türkiye hakkındaki asılsız bir sosyal medya paylaşımını düzelttiğim Ciddi, argümanlarıma cevap veremeyince Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretlerde bulunup beni de Amerika Birleşik Devletleri'nin yaptırım listesine aldırmakla tehdit etti. İlgili ifadeler şöyleydi:
"Tabii ki sen Erdoğan ve Hamas'ın yanında duracaksın. Seni temin ederim ki ben ve FDD'deki meslektaşlarım sizin gibilerin çoğunun belirlenip cezalandırılması için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Erdoğan'ın medeni devletlerin hukukunu ve uluslararası hukuku ihlal eden her faaliyetinin hesabını tek tek sormaya odaklanmış durumdayız. Manevra alanı bulamayacak. Halkbank sadece başlangıçtı. Sizi ve yönetici seçkinlerinizi bekleyen sefalet için sabırsızlanıyoruz."
Cevabım şöyle oldu: "Sizin gibi soykırım aklayıcılarının hedefi...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP’de kaos hüküm sürüyor 21 Şubat 2024 | 1.302 Okunma PKK ile ‘kent uzlaşısı’ 20 Şubat 2024 | 317 Okunma Dijital-SKM farkı 19 Şubat 2024 | 203 Okunma İzmir, umut ve değişim diyecek mi? 16 Şubat 2024 | 113 Okunma Hizmette adalet terazisi 14 Şubat 2024 | 221 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar