Cüneyt Özdemir neden SBK’nın haber kanalı teklifini anlatmalı?

Sabah Gazetesi Yazarı Hilal Kaplan'ın bugünkü (05.08.2022)''Cüneyt Özdemir neden SBK’nın haber kanalı teklifini anlatmalı?'' başlıklı yazısı.

Kara para aklama suçlamasıyla Avusturya'da tutuklanan ve ABD'ye iade edilen iş insanı Sezgin Baran Korkmaz'ın durumu çok katmanlı bir mesele. Bugünkü yazımda sadece işin medya ayağının önemli bir kısmına değinmek istiyorum. Zira anlaşılan lağım sandığımızdan da büyük.
Ortalıkta dolaşan ve kaynağı belirsiz olan bir liste var. SBK'nın "maaşa" bağladığı, hediyelere boğduğu, tatillere yolladığı iddia edilen isimler var 8 sayfadan oluşan o listede. Listenin medya kısmına bakıldığında, ağırlıklı olarak -öyle ya da böyle- Ciner Medya Grubu'na bağlı Habertürk'ün başı çektiğini görüyoruz. Ciner Medya Yönetim Kurulu Başkanı'ndan köşe yazarlarına bayağı kalabalık bir liste söz konusu.
İşin ilginç kısmı, listeyi doğrulayan gazeteciler oldu, çoğu da sessiz kalmayı tercih etti. Tek yalanlamaysa Habertürk'ün tepe ismi Kenan Tekdağ ve çalışanlarından geldi. Öyle ki Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Tekdağ'a kefil bile oldu.
Fakat gelin görün ki, örneğin, SBK'nın medya ve yargı bağlantılarını kurduğu iddia...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başkan Erdoğan, Putin’le görüşmesini değerlendirdi: Terör örgütlerine karşı birlikte mücadele edeceğiz 07 Ağustos 2022 | 96 Okunma Cüneyt Özdemir neden SBK’nın haber kanalı teklifini anlatmalı? 05 Ağustos 2022 | 1.351 Okunma Tahran Zirvesi’nde sadece Batı’ya mı meydan okundu? 22 Temmuz 2022 | 184 Okunma Küresel oyun kurucu olarak Türkiye 20 Temmuz 2022 | 303 Okunma Selman’ın sakalı, cahilin husumeti 19 Temmuz 2022 | 705 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar