CHP ile Kandil’in Suriye önerileri

Kandil'den yapılan açıklamada, şu satırlara yer verildi: Türkiye, uluslararası hukuk ve meşruiyete aykırı bütün hamlelerini yeniden gözden geçirmelidir.


Türkiye'nin Suriye'deki askeri varlığını kontrollü biçimde azaltmak yerine sürekli artırmaya çalışması, onu güvenlik tehditleriyle karşı karşıya bırakacaktır.
Suriye'de faaliyet gösteren cihatçı örgütlere ve silahlı muhaliflere verilen desteğin derhal sona erdirilmesi gerekir.
Sevgili okurlarımı küçük çaplı bir trollemeye maruz bıraktığım için özür dilerim. Ancak bu öneriler Kandil'e ait değil; ana muhalefet partimiz CHP'ye ait. Ne var ki, CHP yerine Kandil de yazsak hiç sırıtmadığını görmenizi istedim.
Nitekim CHP'nin düzenlediği Suriye Konferansı'ndaki sonuç bildirgesinde bu tavsiyeler yer aldı. Katılımcılardan Amy Austin Holmes'un Batılı medya ve akademik çevrelerdeki önde gelen YPG destekçilerinden olması dikkati çekti. Ancak mevzu, tek yabancı katılımcıdan ötesi. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP’nin ‘mektup’larını ne yapacağız? 18 Ekim 2019 | 3.295 Okunma NATO ve biz 16 Ekim 2019 | 2.903 Okunma Rusya ile baş başa... 15 Ekim 2019 | 2.949 Okunma Mevzu büyük, ABD masadan kalkıyor 14 Ekim 2019 | 4.047 Okunma Sizinleyiz! 11 Ekim 2019 | 2.608 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar