CHP ile Kandil’in Suriye önerileri

Kandil'den yapılan açıklamada, şu satırlara yer verildi: Türkiye, uluslararası hukuk ve meşruiyete aykırı bütün hamlelerini yeniden gözden geçirmelidir.


Türkiye'nin Suriye'deki askeri varlığını kontrollü biçimde azaltmak yerine sürekli artırmaya çalışması, onu güvenlik tehditleriyle karşı karşıya bırakacaktır.
Suriye'de faaliyet gösteren cihatçı örgütlere ve silahlı muhaliflere verilen desteğin derhal sona erdirilmesi gerekir.
Sevgili okurlarımı küçük çaplı bir trollemeye maruz bıraktığım için özür dilerim. Ancak bu öneriler Kandil'e ait değil; ana muhalefet partimiz CHP'ye ait. Ne var ki, CHP yerine Kandil de yazsak hiç sırıtmadığını görmenizi istedim.
Nitekim CHP'nin düzenlediği Suriye Konferansı'ndaki sonuç bildirgesinde bu tavsiyeler yer aldı. Katılımcılardan Amy Austin Holmes'un Batılı medya ve akademik çevrelerdeki önde gelen YPG destekçilerinden olması dikkati çekti. Ancak mevzu, tek yabancı katılımcıdan ötesi. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türk ordusunun yayılan ayak izlerini sürmek 30 Eylül 2020 | 3.024 Okunma Türkün, Türkiye’den başka dostu yok 29 Eylül 2020 | 2.871 Okunma Avrupa, okulları neden açtı? 28 Eylül 2020 | 2.946 Okunma Atatürk’ü siliyorlar 25 Eylül 2020 | 254 Okunma Dünya Sağlık Örgütü’ne teslim mi olduk? 23 Eylül 2020 | 158 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar