BM’deki ‘Nefes aldırmayan’ gündem

Başkan Erdoğan, "Yoksulluğun Giderilmesi, Kaliteli Eğitim, İklim Eylemi ve Kapsayıcılık için Çok Taraflı Gayretlerin Canlandırılması" başlığıyla, bu sene 74.'sü gerçekleştiren Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na katılmak üzere New York'a vardı.

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Almanya Şansölyesi Angela Merkel, İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Fransa Cumhurbaşkanı Macron, İtalya Başbakanı Conte, Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Çekya Başbakanı Babiş, Pakistan Başbakanı Han, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Kitaroviç, Irak Cumhurbaşkanı Salih, Somali Cumhurbaşkanı Farmajo ile görüşmeler şu an için programda yerini alıyor. Ayrıca ABD Başkanı Trump ile de görüşme gerçekleşmesi bekleniyor.

***

Bu yoğun görüşmelerin yanı sıra, TURKEN ve TAİK gibi ABD'de var olan sivil toplum kuruluşlarımızın etkinlikleri, ayrıca Pakistan Başbakanı ile beraber "Nefret Söylemiyle Mücadele" konulu bir panel ve ABD'deki Yahudi Kuruluş Temsilcileri ile buluşma da gerçekleşecek.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
NATO ve biz 16 Ekim 2019 | 2.881 Okunma Rusya ile baş başa... 15 Ekim 2019 | 2.889 Okunma Mevzu büyük, ABD masadan kalkıyor 14 Ekim 2019 | 4.047 Okunma Sizinleyiz! 11 Ekim 2019 | 2.608 Okunma “Savaşa hayır” PKK devletine “evet” demektir 09 Ekim 2019 | 2.941 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar