Yeter ki Mokoko olmasın!..

Velhasıl Şeyh Yozdil İbni Bidoni hazretleri içerlemiş. “Hep aynı tehdit” demiş. Hocaya “yobaz” demiş. Ve, “camiye almazsan, cemevinden kaldırırlar, müsterihim. Sen düşün!” demiş… Bak İbni Bidoni hazretleri.., Namazla, duayla alay edenin namazı kıldırılmaz.

70'li yıllarda İstanbul’a yerleşmiş bir İngiliz kadındı. 80’lerin ortasında tanıdım kendisini. Uzun yıllar görmemiştim. 2 sene evvel ortak bir arkadaşımız beni telefonla aradı ve o İngiliz hanımın hayatını kaybettiğini söyledi. (Anısına saygımdan dolayı ismini vermiyorum)

Amacı sadece ölüm haberini vermek değildi. Nereye defnedileceği meselesini çözmekti.

İstanbul’da Rum-Ortodoks Mezarlıkları, Ermeni Mezarlığı, Hıristiyan mezarlıkları var. Ama bu İngiliz hanım hiçbir kiliseye bağlı değildi. Farklı bir Hıristiyan mezhebine mensuptu. Ve o haliyle göç etti. Bu yüzden hiçbir kilise cenaze töreni ve mezarlık için onay vermiyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Her yatırım, yatırım değildir” mi?!.. 29 Kasım 2021 | 480 Okunma “Gayri milli ve sahte Müslümansın” diyor Kılıçdaroğlu 27 Kasım 2021 | 458 Okunma Millet kimin ne mal olduğunu biliyor!.. 24 Kasım 2021 | 2.068 Okunma Kılıçdaroğlu'un temel özelliği neymiş?!.. 22 Kasım 2021 | 782 Okunma Minel'cehape'tilcâhiliyye... 20 Kasım 2021 | 428 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar