Saç saça baş başa ittifakı!..

Akşam Gazetesi Yazarı Hikmet Genç'in bugünkü (22.01.2022)''Saç saça baş başa ittifakı!..'' başlıklı yazısı.

Hani şöyle bir tip vardır:

'Eller cepte, havada bir şeyler arıyormuş gibi gözler yukarıda, bir taraftan da ıslık çalar!'

Hiçbir şeyden haberi yokmuş gibi görünmeye çalışan tip... Yüzünde de; "Aaa, burası neresi?!" der gibi bir ifade vardır!..

İP'in durumu aynen böyle...

Komik ve bir o kadar da acınası bir durum. Ortağı CHP; "tezkereye evet demek cumhuriyete ihanet etmektir" demiş. (hainlerden biri de İP olmuş oluyor)

Soruyorsun, cevap yok. Havaya bakıp ıslık çalıyorlar.

HDP adaylık konusunda açıklama yapıyor: "Belirlediğimiz ilkeler-kriterler doğrultusunda bir isimde buluşursak, ortak adayı destekleriz."

E adama sormazlar mı?.. Kimin adayı, ne adayı, hangi ittifak, kimin kriterleri ilkeleri?..

Tabii ki CHP ve İP'in içinde bulunduğu millet ittifakının adayından söz ediyor HDP...

Güya HDP, millet ittifakının içinde değil!.. Ama HDP "aday" deyince adres tereddütsüz belli, Millet İttifakı...

"HDP ile İP'in ortak adayı olabilir mi?" diye soruyorsun, "heey, size söylüyorlar" diyorsun, aynı İP'li tip eller cepte, gözler havada ıslık çalmaya devam ediyor...

Haberim yokmuş gibi çek panpa!..

Aslında HDP'nin 'kriterlerimize ilkelerimize uygun olursa ortak adayı destekleriz' açıklaması çok net bir mesaj. Bu mesajla ortalık daha da karışacak.

Bu, "Meral Akşener asla aday olmamalı" demek, (Bu durumda sırasını beklemeli. Sistem değiştirilecek ya, bir dahaki seçimde Başbakan olacak!..)

Kılıçdaroğlu'na ise yeşil ışık demek...

Kılıçdaroğlu kendisi aday olmak istiyor. Belediye başkanlarının adaylığına kapıyı kapattı. Kılıçdaroğlu'nun adaylığına da Akşener'in itirazı var. CHP Kılıçdaroğlu'nda ısrar ederse Akşener kendi adaylığını açıklar.

Bu durumda seçimlerde HDP, CHP'nin en has ortağı olacak. Tabii HDP kapatma davasının neticesine göre kendi adayını belirlemezse.

Kaosu fırsat bilen İmamoğlu dış kulvardan atağa geçecek.

Bunu gören Mansur Yavaş, "o var da, ben niye yokum" diyecek...

İşler daha da karışacak. Abdullah Gül, "hani bana, hani bana" diyecek. Tanju Özcan, suyu kesmekle tehdit edecek. Sonunda Temel kızacak Che Guevara hareketi çekecek!

Doğrudur, geliyor gelmekte olan,

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Jeremy Rifkin'in ceremesini Rıfkı çekecek!.. 05 Aralık 2022 | 572 Okunma Kaftancıoğlu'nun kulağını mı çekti?! 03 Aralık 2022 | 468 Okunma Söylemiştir söylemiştir!.. 30 Kasım 2022 | 731 Okunma Masada kim kimin kulağını çeker?!.. 28 Kasım 2022 | 585 Okunma Enver de yandaş oldu! 26 Kasım 2022 | 1.120 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar