Tutuklanan Sabri Uzun kimdi?

"Cumhurbaşkanına hakaret", "terör örgütü propagandası yapmak" ve "terör örgütüne yardım…" Bu iddialarla eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun tutuklandı.23...

"Cumhurbaşkanına hakaret", "terör örgütü propagandası yapmak" ve "terör örgütüne yardım…" Bu iddialarla eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun tutuklandı.

23 Nisan'da gözaltına alınan Uzun, tutuklama talebiyle gönderildiği sulh ceza hakimliğince, "Cumhurbaşkanına hakaret" ve "terör örgütüne yardım" suçlamasıyla cezaevine gönderildi.

ODATV BASKINI

Hadi biraz yakın geçmişe dönelim.

Ergenekon savcısı Zekeriya Öz'ün giderayak yaptığı son marifeti Odatv baskınıydı. 14 Mart 2011 günlü baskında "Ulusal Medya 2010", Ahmet Şık'ın "İmamın Ordusu" adlı kitabının taslakları, ayrıca, "Nedim", "Hanefi", "Sabri Uzun" adı verilen word metinlerinin "bulunduğu" açıklanmıştı.

"Sabri Uzun" adı verilen metinde yer alan "şık-sabri kitap" adlı metin, soruşturmanın gizliliği-mizliliği lafları arasında anında yandaş medyaya servis edildi. Sabri Uzun adı öne çıkarıldı. Bu metinlerin dehşetli birer "örgütsel doküman" olduğunu izah etmek için polisin hazırladığı 49 sayfalık "inceleme tutanağı"nda da olur olmaz her yerde Uzun'un adı geçirildi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yoktan var edilen ilk şehir! 14 Ekim 2019 | 289 Okunma Selim sen bitmişsin! 11 Ekim 2019 | 231 Okunma Kumpasçılar sizin yatacak yeriniz yok! 04 Ekim 2019 | 67 Okunma 'Devrim' 50 yaşında 01 Ekim 2019 | 241 Okunma Hakan Aygün yargıdan tokat yedi! 30 Eylül 2019 | 148 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar