Cumhuriyet’e destek verin...

Cumhuriyet salı gününden beri 2 liraya satılıyor... Cumhuriyet, gider artışını önlemek amacıyla 50 kuruşluk bir zam yaptı. Hafta başında bir kampanya başlattı. Her zaman olduğu gibi...

Cumhuriyet salı gününden beri 2 liraya satılıyor... 
Cumhuriyet, gider artışını önlemek amacıyla 50 kuruşluk bir zam yaptı. 
Hafta başında bir kampanya başlattı. Her zaman olduğu gibi yine okurların desteğini alarak, tirajını artırmayı amaçladı. 
Amaç daha iyi gazete yapmak. 
Yaklaşık altı gündür sosyal medyada kapsamlı bir tanıtım etkinliği yapılıyor, Cumhuriyet’i layık olduğu tiraja çıkarmak için arkadaşlarımız çalışıyor... 
Cumhuriyet’in susturulmasına karşı okurlarımızla el ele vermek, zorlukları aşmak; laikliği, demokrasiyi, temel hak ve özgürlükleri savunmak. 
Cumhuriyet susarsa toplum susar... 
Özgürlüğün sesi kısılır... 
Son olarak 14 Temmuz 2014’te 1.5 liraya yükseltilen değerini yeniden ayarlamak, 50 kuruş artışla yola devam etmek kaçınılmazdı. 
Bunda doların hızlı yükselişi, değer artışımızın en önemli nedeniydi. 
Dolarda yüzde 80’e yakın bir artış olmuştu. Çünkü gazete kâğıdı ithal ediliyordu... 
Baskı giderleri dolara bağlıydı... 
Okurlarımıza güvenerek attığımız bu adımda, gazetenin içeriğini, sayfa sayısını azaltarak değil, okurlarının beğenisini kazanan bir gazete yaparak zorlukları aşmak istiyoruz. 
Sizlerin yanımızda olduğunuzu biliyoruz. 
Cumhuriyet zor günlerin gazetesidir... 
Her zaman özgürlük güçlerinin yanındadır, demokrasiyi bir yaşam biçimi olarak görmektedir... 
Avrupa’da ve dünyanın değişik ülkelerinde yaşayanların, basılı gazeteyi elektronik ortamda eksiksiz okuyabilmeleri için ayrı bir kampanya yürütmeye başlayacağız. 
Okurlarımızla omuz omuza yürüyeceğiz ve bu zor dönemeci atlatacağız... 
Onun için her gün gazete satıcısından bir, ekonomik gücünüze göre iki kâğıt gazete almanızı, yurtdışında yaşayanların basılı gazeteyi elektronik ortamda okumaları için abone olmalarını istiyoruz.

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Aşklar ve sevinçler... 09 Eylül 2018 | 2.464 Okunma Hoşça kal hüzün... 06 Eylül 2018 | 461 Okunma Bir garip yolcu... 04 Eylül 2018 | 2.309 Okunma Sevda düşleri... 02 Eylül 2018 | 2.401 Okunma Uçarı kaçarı... 01 Eylül 2018 | 84 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar